Noderīgas saites:

Edmunds Čirksta
  Publicēts: 2015-10-06  07:26:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušajā nedēļas nogalē FK Ogre savā laukumā prata atņemt punktus vienai no Komanda.lv Pirmās līgās čempionāta futbolā līdervienībām FK 1625 Liepāja. Vārtus FK Ogre labā guva Jānis Latkovskis un Jose Luiz Fraga da Silva Junior.

Komandu sākumsastāvi

FK Ogre: Ritvars Cinītis, Staņislavs Kumpiņš, Matheus Sonaro Rodriques (75.min Emīls Latkovskis), Jānis Latkovskis (56.min Niks Niklāvs Škaunacis), Viesturs Dudelis, Krists Kalniņš (66.min Deniss Ostrovskis), Raivis Rubīns, Alexssandro Leopoldo Junior (79.min Andris Bērziņš), Mihails Makārovs, Ģirts Tumans (69.min Deivids Strazdiņš), Jose Luiz Fraga da Silva Junior.

FK 1625 Liepāja: Toms Vīksna, Arturs Liatukas, Aleksandrs Gusevs, Agris Otaņķis, Roberts Pirktiņš, Kristiāns Božis, Ivo Skripko, Mikhail Zaitsev, Edgars Freimanis, Vugar Askerov, Andrely Kovessabio Makela.

Šinī spēlē FK Ogre nevarēja palīdzēt divi tās potenciālie līderi – komandas kapteinis Juris Skābardis, kura kapteiņa pienākumus šoreiz pildīja Raivis Rubīns un Andrejs Kondratjevs, dēļ iepriekšējā spēlē nopelnītās sarkanās kartiņas. Debiju FK Ogre sastāvā piedzīvoja vēl viens OSC jaunais spēlētājs- Niks Niklāvs Šķaunacis. Savukārt pēc traumas sastāvā atgriezās arī Deivids Strazdiņš, kurš, tāpat kā Niks, nāca uz maiņu otrajā puslaikā. FK Ogre pieteikumā atradās arī komandas otrais vārtsargs Artūrs Cildermanis, taču šoreiz viņš bija vienīgais spēlētājs, kurš laukumā tā arī nedevās. Jāpiezīmē ir arī tas, ka spēles gaitā Liepājas komanda neizdarīja nevienu spēlētāja maiņu.

Pirmā iespēja kādai no komandām izvirzīties vadībā radās spēles 7.minūtē, kad pēc Matheus Sonaro Rodriques tālas piespēles labā sitiena pozīcijā ar nonāca Mihails Makārovs, taču viņa sitiens izrādijās nesekmīgs, bumba nolidoja nedaudz gar vārtu stabu.

Tūlīt pat lieliska iespēja izvīrzīties vadībā radās arī Liepājas komandai. Liepājnieks apspēlējot divus FK Ogre aizsargus ielauzās vārtsarga laukumā, izdarīja spēcīgu sitienu, bet par laimi sitiens bija tieši virsu un Ritvars Cinītis tika ar to galā.

Spēles 17.minūtē FK 1625 Liepāja izvirzījās vadībā. Pēc centrējuma no laukuma labās malas neveiksmīgi nospēlēja FK Ogre aizsargs Jānis Latkovskis un bumba nonāca pie pretinieku spēlētāja Edgara Freimaņa, kurš no paris metriem veiksmīgi ieraidīja vārtos– 0:1.

Pēc četrām minūtēm FK Ogre ieguva tiesības izpildīt standarta situāciju. To devās realizēt Mihails Makārovs. Pēc Mihaila centrējuma soda laukumā pie vārtiem radās kārtīga burzma, kuras noslēgumā pie bumbas tika Krists Kalniņš, kurš centās to ar pirmo pieskārienu raidīt vārtos, taču sitiens izrādījās pa galam nesekmīgs – bumba aizlidoja ļoti augstu virs vārtu pārliktņa.

Drīz vien liepājnieki otrreiz raidīja bumu ogrēniešu vārtos, par laimi spēles līnijtiesnesis fiksēja aizmuguri, pēdēja piespēle izrādījās lieka.

Tūlīt pat liepājniekiem radās vēl viena iespēja palielināt savu rezultāta pārsvaru, tomēr pēc liepājnieka bumbas sitiena ar galvu uzdevumu augstumos bija Ogres vārtsargs Ritvars Cinītis.

Spēles 28.minūtē FK Ogre ieguva tiesības izpildīt standarta situāciju, kuru realizēt devās Jose Luiz Fraga da Silva Junior. Pēc Jose bumbas centrējuma soda laukumā, pie vārtiem notika kārtīga fiziska spēkošanā, un vairākas gaisa divcīņas starp abām komandām. Viss beidzās ar to, ka bumba nonāca pie FK Ogre aizsarga Jāņa Latkovska, kurš izdarīja ļoti skaistu sitienu gandrīz vai vārtu devītniekā un tādējādi panāca neizšķirtu– 1:1.

Nākamā iespēja kādai no komandām gūt vārtus radās vien spēles 43.minūtē, kad pēc liepājnieka tāla centrējuma bumba lidoja tieši zem FK Ogre vārtu pārliktņa, arī šoreiz lielisks bija Ritvars Cinītis un atvairīja sitienu.

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar rezultātu 1:1. Pirmajā puslaikā kopumā ritēja visai līdzīga spēkošanās, te vienai, te otrai komandai ik pa brīdim pārņemot iniciatīvu.

Otrais puslaiks iesākās ar FK 1625 Liepāja ofensīvu, kuri pirmo trīs minūšu laiku izveidoja divus ļoti bīstamus momentus pie FK Ogre vārtiem.

Vispirms 46.minūtē pēc bumbas sitiena no ļoti tuvas distances Ogres komandu atkal glāba Ritvars Cinītis, bet tūlīt pēc tam Raivis Rubīns pretinieku ar noteikumu pārkāpumu apstādināja tikai pāris centimetrus no soda laukuma līnijas.

Liepājnieks devās realizēt bīstamo soda sitienu un šķietami nevienam neskarot bumbu tā arī ieripoja Ritvara Cinīša sargātajā cietoksnī – 1:2 FK 1625 Liepāja atkal izvirzās vadībā. Vārtu guvums spēles 48.minūtē fiksēts Vugaram Askerovam.

Par prieku FK Ogre komandai un tās līdzjutējiem, lai izlīdzinātu rezultātu ilgi nebija jāgaida. Spēles 56.minūtē Krists Kalniņš apspēlēja viens pret vienu savu sedzēju, ielauzās soda laukumā, izdarīja piespēli Mihailam Makārovam, kurš izcilā pozīcijā netrāpija pa bumbu, taču cīņa par to liepājnieku soda laukumā turpinājās un epizodes beigās pie tās nonāca ogrēniešu leģionārs Jose Luiz Fraga da Silva Junior, kurš līdzīgā pozīcijā kā Mihails nekļūdījās, raidot bumbu liepājnieku vārtu tīklā – 2:2.

Turpinājumā iespējas izraut uzvaru bija abām komandām, taču bumba nevienas komandas vārtos tā arī vairs nepabija. Iespējas Ogres komandā bija Kristam Kalniņam, Denisam Ostrovskim, Deividam Strazdiņam, bet vislabākā iespēja spēles kompensācijas laikā radās Mihailam Makārovam, kurš cīņā par bumbu noskrēja pretinieku aizsargu, nonāca aci pret aci ar pretinieku vārtsargu, taču beigās Mihails sarežģītā situācijā bumbu raidīja virsū liepājnieku vārtsargam Tomam Vīksnam.

Tāpat kā Ogres komandai arī FK 1625 Liepāja bija laba iespēja pašā spēles izskaņā izraut uzvaru, bet pēc liepājnieka Vugara Askerova bumbas centrējuma gar FK Ogre vārtu līniju nebija neviena no komandas biedriem, kas to raidītu Ogres komandas vārtu tīklā un spēle tā arī noslēdzās ar rezultātu 2:2.

Jāatzīst, ka šoreiz FK Ogre aizvadīja ļoti labu un skatāmu spēli ar maz kļūdām, nevienā epizodē tā pat vien nepiekāpjoties pretiniekam.

Pēc šī neizšķirta FK Ogre turnīra tabulā saglabā 12.vietu, savukārt FK 1625 Liepāja saglabā savu līdzšenējo pozīciju – 4.vietu Komanda.lv Pirmās līgas čempionātā futbolā.

Nākamo spēlē FK Ogre aizvadīs 11.oktobrī, kad izbraukumā sacentīsies ar FK Jēkabpils/JSC, kurai aizvadītajā kārta visdrīzāk tiks piešķirts tehniskais zaudējums par neierašanos uz spēli Valmierā. Savukārt nākamo mājas spēli FK Ogre aizvadīs 18.oktobrī, kad savā laukumā uzņems Valmiera Glass FK/BSS.

Gaidām FK Ogre līdzjutējus uz nākamajām komandas izbraukuma un mājas spēlēm.