Viesturs Roziņš Publicēts: 2009-02-28 07:42:00 / Kultūra
Ziņot redakcijai
Beidzoties Pirmajam pasaules karam un nodibinoties Latvijas valstij, Ogrē sāka atjaunoties saimnieciskā dzīve. 1920.gadā pilsētā bija ap 600 iedzīvotāju, un atšķirībā no pirmskara perioda, līdztekus vasarnīcām tika celtas arī mājas pastāvīgai dzīvošanai. 1920. gadā Ogre ieguva miesta tiesības, t.i. savu pašvaldību, bet 1928.gada 25.februārī Ogrei tika piešķirtas pilsētas tiesības.
Ogres novadā jau sākušies dažādi pasākumi par godu šim notikumam – gan izdota Ogres valūta, gan organizēta izstāde Ogres Vēstures un mākslas muzejā. Rīt Ogres Kultūras centrā plkst.16 paredzēts Lielais jubilejas koncerts “Dziedāt māku, dancot māku”, taču par to, ka Ogres pilsētai ir šādi svētki, “Ogres faktu” aptaujā zināja tikai retais pilsētas iedzīvotājs.
Iedzīvotāji aizbildinās ar to, ka Ogre kaut kādus pilsētas svētkus svin arī citos gadalaikos.
“Ogres fakti” aicināja vairākiem cilvēkiem un Ogres iestādēm izteikt savus vēlējumus Ogres pilsētai. Interesantākos arī publicējam.
Ogres Pieaugušo Izglītības Centra vadītāja Sarmīte Pilāte kolektīva vārdā, Ogrei dzimšanas dienā novēlēja gudrību, izturību un panākumus, jo šīs lietas nekad nevar būt par daudz!
Ogres Mākslas skolas direktors Pēteris Aulmanis, teica, ka tā kā Ogre ģeogrāfiski ir Latvijas centrs, tai jākļūst par tādu arī visās citās jomās. “Ogre atrodas ļoti stratēģiskā vietā – pie likteņupes Daugavas. Tai jāspēj attīstīties gan kultūrā, gan ekonomikā” vēlēja P.Aulmanis.
Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīva vēlējums Ogres pilsētai – būt Gaismas pilsētai!
Vairāk gaismas mūsu sirdīs un acīs par spīti drūmajai ekonomiskajai un politiskajai realitātei.
Vēlam ogrēniešiem būt izturīgiem un pozitīvi domājošiem!
Ogres iedzīvotāja Inga Prodniece pilsētai no sirds vēlēja augt un vairoties visādā ziņā!
Ogres iedzīvotāja Lilita Skabarniece vēlēja pilsētas augstākajiem spēkiem vairāk domāt par vienkāršo tautu! Viņa aicināja sekot Ventspils pilsētas piemēram. |