Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-04-02  10:11:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

 

1995.gadā aizsāktā franču valodas un Frankofonijas nedēļas tradīcija ar mērķi pievērst franču valodai pēc iespējas plašākas publikas ievērību, ir Francijas Kultūras un komunikācijas ministrijas iniciatīva. Nedēļa, kas ik gadu noris laikā ap 20. martu, izveidojusies par īpašu periodu Francijas frankofonajai identitātei.

Franču valodas un Frankofonijas nedēļu Latvijā organizē Francijas vēstniecības Latvijā sadarbības un kultūras dienests sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju un OIF dalībvalstu – Beļģijas, Kanādas, Grieķijas, Moldāvijas, Šveices - vēstniecībām Latvijā.

Arī šogad martā ar plašu pasākumu programmu tika svinētas Frankofonijas dienas Latvijā, kurās gadu no gada labprāt iesaistās arī Ogres Valsts ģimnāzijas humanitārā novirziena vidusskolēni franču valodas skolotājas Gundegas Vekmanes vadībā. Skolēni piedalījās divos konkursos.

Afišu/kolāžu konkursā „Vive la diversite francophone”, attēlojot dažādus Francijas reģionus, piedalījās Anna Ostašova (10.kl.), Iveta Labrence un Ance Svārupa (12.kl.).

Latvijas Kultūras akadēmija organizēja nopietnu erudīcijas konkursu „Vai jūs pazīstat frankofoniju?”.

Konkursa mērķauditorija bija tie vidusskolēni, kuru interešu lokā ir franciski runājošo zemju kultūra dažādās tās izpausmēs – mākslā, mūzikā un kino. Lai rosinātu apgūt franču valodu un padziļināt savas zināšanas kultūras jomā, trim labākajiem konkursa dalībniekiem tika piešķirtas budžeta vietas studijām 2012./2013.g. LKA apakšprogrammā Starpkultūru sakari Latvija – Francija.

Uz šo konkursu 23. martā devās 7 cilvēku komanda, kurā veiksmīgi startēja Rita Grigāne, Iveta Labrence, Ance Svārupa, Kristiāna Vanaga, Ieva Krištopāne, Alise Lazdāne un Eduards Rancāns, lai Rīgā, Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, prominentas žūrijas priekšā draudzīgā un nepiespiestā atmosfērā zinoši un pārliecinoši apliecinātu savas prasmes un erudīciju.

Konkursa pirmajā kārtā atraktīvā veidā bija jāprezentē kāda no frankofonijas lielvalstīm un maksimāli precīzi jāatbild uz jautājumiem par Kanādu, Beļģiju, Šveici, Franciju, Vjetnamu, Maroku, Mali un Senegālu.

Par uzvarētājiem tika atzīta Ogres Valsts ģimnāzija, pārspējot Rīgas Franču liceju un Rīgas Centra Humanitāro vidusskolu.

Konkursa otrajā kārtā dalībniekiem individuāli bija jāveic dažādi uzdevumi, kas atklāja gan jauniešu zināšanas, gan radošumu. Par vienu no uzvarētājiem, kas izcīnīja budžeta vietu studijām Latvijas Kultūras akadēmijā, kļuva 12.a klases skolniece Rita Grigāne.

Bez jau pieminētajām budžeta vietām LKA, konkursa dalībnieki saņēma vērtīgas balvas, uzslavas un pateicības vārdus no LR Ārlietu ministrijas valsts sekretāra A. Teikmaņa kunga,  Francijas vēstnieces Latvijā S. Puarē kundzes (S.E. Mme Chantal Poiret), Beļģijas vēstnieka Latvijā F. Arnautsa, vēstnieka asistentes S. Bahšteinas, Francijas institūta direktora un Padomnieka sadarbības un kultūras jautājumos D. Diklo kunga un Kanādas vēstnieka Dž. Morisona asistentes I. Grāvīte-Massonas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības