Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-04-25  09:19:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Aprīlis ir tāds spraigs darba cēliens, visu kopjot un tīrot. Arī pašvaldības policijas darbinieki palīdz gādāt par tīrību un kārtību, gan pašiem talkā piedaloties, gan iedzīvotājiem atgādinot viņu pienākumus.

Šonedēļ policija saņēmusi 42 izsaukumus, konstatējusi 67 likumpārkāpumu,  novērsusi 47 likumparkāpumus, aizturējusi un uz Valsts policijas Ogres iecirkni nogādājusi 18 personas. Atskurbtuvē nedēļas laikā ievietotas 7 personas.

Pašvaldības policijas darbinieki sastādījuši 14 administratīvā pārkāpuma protokolus, 9 personām izteikuši mutiskus aizrādījumus.

Par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu tika sastādīti 13 administratīvā pārkāpuma paziņojumi, kas ir krietni vairāk nekā iepriekšējās nedēļās.

Soda nauda šajā laika posmā iekasēta 20 latu apmērā, savukārt par alkohola koncentrācijas konstatēšanu iekasēti Ls 11.

Īslaicīgas uzturēšanās telpās (patversmē) Ogrē, Mālkalnes prospektā 30 uzturējušies 30 cilvēki, pēdējo nedēļu laikā patversmes iemītnieku skaits nedaudz samazinājies, iespējams, tas saistīts ar siltāka laika iestāšanos.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantiem konstatēti 15 administratīvie pārkāpumi, attiecīgi sastādot 9 administratīvā pārkāpuma protokolus: 1 – par rīkojuma ceļa zīmju prasību pārkāpšanu, 1 – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, 4 - par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī, 3 – par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas. Par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu 5 personā izteikts aizrādījums, par rīkojuma ceļa zīmju prasību pārkāpšanu aizrādījums izteikts 2 personām.

Par Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 5 „Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību Ogres novadā” konstatēti 5 administratīvie pārkāpumi, t.sk. 2 par trokšņošanu, attiecīgi sastādot administratīvā pārkāpuma protokolus, 1 par transporta līdzekļa iebraukšanu apstādījumu teritorijā – arī par šo pārkāpumu sastādīts protokols, un 2 par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu sabiedriskās iestādēs – abiem pārkāpējiem izteikts aizrādījums.

Par Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 12 „Saistošie noteikumi par ēku un būvju uzturēšanu Ogres novadā” neievērošanu administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts vienai personai, kura nav nodrošinājusi nekustamā īpašuma īpašniekiem noteikto pienākumu izpildi.

Divu pēdējo nedēļu laikā pašvaldības policija ir konstatējusi pārkāpumus rakšanas darbu veikšanā. Arī pagājušajā nedēļā par šo parkāpumu sastādīts 1 administratīvā pārkāpuma protokols par Ogres novada 13.03.2003. saistošo noteikumu Nr. 1 „Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā” neievērošanu, t.i., rakšanas darbu veikti bez atļaujas saņemšanas.

Līdz ar pavasara iestāšanos ir aktivizējušies būvdarbi un teritoriju labiekārtošanas darbi, un, kā liecina policijas informācija, šos darbus veicot, dažkārt netiek ievērotas normatīvo aktu prasības.

Jāatgādina, ka visi saistošie noteikumi, tostarp arī policijas darba pārskatā minētie, ir pieejami novada pašvaldības portālā www.ogresnovads.lv.

Pašlaik intensīvi rit sakopšanas darbi un vēl arvien vērojama dedzināšana.

Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atkārtoti atgādina, ka ir aizliegts dedzināt atkritumus konteineros, kā arī dedzināt zāli un ugunskurus.

Lai gan šonedēļ neviens protokols nav sastādīts par suņu noteikumu neievērošanu, tas nenozīmē, ka šajā jomā viss ir kārtība. Suņu īpašniekiem jābūt daudz atbildīgākiem, nepieļaujot to, ka suņi izkļūst no māju pagalmiem un apdraud garāmgājējus. Ikdiena liecina, ka šādu gadījumu ir pietiekami daudz, turklāt vairākiem iedzīvotājiem nav līdzējuši arī sodi – ik pa laikam sūdzības ienāk par vienām un tām pašām personām.

Līdztekus ikdienas pienākumu veikšanai pašvaldības policijas darbinieki atrada iespēju piedalīties talkā un sparīgi strādāja Daugavas krasta sakopšanā Pārogrē.

U.Ulmanis aicina visus novada iedzīvotājus teritoriju sakopt ne tikai talkas dienā, bet par sakoptību gādāt pastāvīgi. Policijas priekšnieks atgādina, ka ikvienam nekustamā īpašuma īpašniekam ir obligāti jānoslēdz līgums ar specializētu firmu par atkritumu izvešanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības