Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Video: Ogres TV, teksts: Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2010-04-23  16:16:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Vakar Ogres novada pašvaldībā tikās bijušā Ogres rajona novadu pārstāvji, lai turpinātu sarunas par tūrisma attīstības iespējām.

Šī jau ir otrā tikšanās reize saistībā ar vienotas koncepcijas izstrādi aktīvās atpūtas iespējām Ogres un kaimiņu novados.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis uz sarunu par tūrisma attīstību bija uzaicinājis Ogres Tūrisma informācijas centra vadītāju Aivitu Heniņu, pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Janu Briedi, Ikšķiles novada priekšsēdētāju Induli Trapiņu, Lielvārdes domes priekšsēdētāju Imantu Balodi, uzņēmējus - Lielvārdes ostas īpašnieku Jāni Ozolu, viesu namu īpašniekus Kasparu Bramani un Andreju Ceplīti.

“Mums ir visi dabas resursi, lai varētu attīstīt tūrismu un popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Te ir Ogres upe, kas ir viena no vismazāk apgūtajām tūrisma ziņā, ir Daugava, Zilie kalni, meži, kur var ierīkot dažādus velosipēdistu ceļus, gājēju dabas takas, slēpošanas trases - dažādus tūristiem interesantus maršrutus, tā vairojot aktīvās atpūtas iespējas, ‘”atzīst E.Helmanis, norādot, ka jaunizveidotie novadi ir nelieli un cieši satuvināti viens ar otru, tādēļ,  lai veidotu tālejošus mērķus,  kaimiņu novadiem vajadzētu sadarboties. Turklāt ne vienmēr vienmēr jāizvēlas dārgākais ceļš koncepciju izstrādē, kā variantu minot iespēju pētījumu izstrādē iesaistīt augstskolu studentus, piedāvājot tiem diplomdarbu tēmas.

Šādam risinājuma piekrīt A.Heniņa: „Tūristiem nav robežu. Tūristiem nav svarīgi, kādā administratīvajā teritorijā viņš atrodas. Tūristus vairāk interesē iespējas, ko piedāvā daba un apkārtne.”

Visi tikšanās dalībnieki ir vienisprātis, ka nepieciešams jauns atraktīvas skatījums sadarbībai un tūrisma jomas attīstībai

Kā tuvākais realizējamais mērķis, kas neprasa lielus finanšu ieguldījumus, ir velosipēdu taku un maršrutu ierīkošana, tāpēc turpmāk sanāksmēs plānots pieaicināt arī uzņēmējus, kas būtu ieinteresēti velomaršrutu attīstībā, izstrādē un marķēšanā tieši lauku apvidos.

Gan Ogres, gan kaimiņu novadiem noderīga ir  mārketinga komunikācijas grupas ALPHA BALTICA piedāvājums riteņbraukšanas sacensību rīkošanai Ogres novadā.

Profesionālās sporta pasākumu attīstības un mārketinga aģentūras portfolio ietilpst tādi plaša mēroga pasākumi, kā Rīgas velomaratons, kurā piedalījās vairāk kā 2000 dalībnieki, Vienotības brauciens, uz kuru Siguldā pulcējās gandrīz 4000 velomīļu, bet brauciena tiešraidi televīzijā noskatījās 150 000 cilvēki. Firma jau ir izstrādājusi konkrētus  dažāda garuma maršrutus iespējamām sacensībām Ogres un kaimiņu novados.

E.Helmanis atzīst, ka pašreizējos ekonomiskajos apstākļos  pašvaldība nevar atļauties ieguldīt lielus finanšu līdzekļus, bet tā varētu uzņemties sacensību organizēšanas pienākumus – satiksmes norobežošanu sacensību laikā, pašvaldības policijas iesaistīšanu drošības nodrošināšanā, un sniegt palīdzību teritorijas sakopšanā pēc sacensībām.

Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede uzskata, ka šādas velobraukšanas sacensības  būtu pirmais nozīmīgais solis sadarbības veicināšanā starp novadiem.

Runājot par tūrisma attīstību kopumā, nedrīkst aizmirst , ka dzīvojam pie divām upēm – Ogres un Daugavas - , tāpēc vienai no prioritātēm noteikti vajadzētu būt ūdens tūrisma attīstībai.

Visu Ogres apkaimes pašvaldību pārstāvji ir gatavi sadarboties tūrisma attīstības veicināšanā, tuvākajā laikā tiks izveidota darba grupa, kurā katra no pašvaldībām deleģēs savu speciālistu tūrisma koncepcijas izstrādei.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības