Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-04-15  13:04:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada dome šodien skatīja lēmuma projekta “Par zemes iegādi Mednieku ielas posma no Meža prospekta līdz Brīvības ielai, Ogrē, rekonstrukcijas vajadzībām”, kas paredz deputāta Ludviga Tribocka (Jaunais Laiks) ģimenes īpašumu iegādāties par 20 latiem par kvadrātmetru.

Runa ir par zemesgabalu Mednieku ielā 11a, Ogrē, kas zināms kā deputāta Ludviga Tribocka mājvieta. Tas gan reģistrēts uz deputāta dzīvesbiedri Andu Tribocku. Kopumā no deputāta ģimenes Mednieku ielas rekonstrukcijas vajadzībām paredzēts iegādāties apmēram 230 kvadrātmetrus zemes par kopējo summu 4600 lati, jeb 20 latiem par kvadrātmetru.  Tiesa gan, sertificēta nekustamu īpašumu vērtētāja firma SIA “Eroeksperts” zemesgabala tirgus vērtību pagājušā gada 6.novembrī novērtējusi vien par 1853 latiem, jeb 8,05 latiem par kvadrātmetru.

Vienoties neizdodas

Ņemot vērā, ka zemes īpašnieces Andas Tribockas piedāvātā cena 2,35 reizes pārsniedz sertificētā vērtējumā uzrādīto īpašuma vērtību  pašvaldība  vērsusies pie zemes īpašnieces ar lūgumu ”maksimāli  pietuvināt pārdodamās zemes cenu ekspertu  noteiktajai tirgus vērtībai 2009. gada rudenī.”  Vienlaikus tika norādīts, ka: “nopērkamais zemes gabals ir ļoti svarīgs elements rekonstruējamās Mednieku ielas turpmākajā struktūrā, jo tam jānodrošina ielai paredzēto pamatfunkciju pilnvērtīga realizēšana…”

Savā 29.marta atbildē uz Ogres novada pašvaldības lūgumu Anda Tribocka  norāda, ka izpētot šā brīža nekustamo īpašumu, konkrēti zemes, Ogrē darījumu tirgus vērtības, viņa “paliek pie sava iepriekšējā piedāvājuma, t.i. piekrītu pārdot 230 kv.m. no man piederošās zemes Mednieku ielas rekonstrukcijas vajadzībām par 20 latiem par 1 kv.m. , kas pilnīgi nav Jūsu definētā nesamērīgi augstā cenā.”

Likums liedz pirkt par tik augstu cenu

Ņemot vērā pastāvošo likumdošanu, pašvaldība vērsusies Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, lūdzot skaidrojumu. Ministrijas Valsts sekretāre L.Straujuma norāda, ka “atbilstoši  Civillikuma 2015. pantam nav vajadzīgs, lai pirkuma maksa taisni atbilstu pirkuma priekšmeta vērtībai, un pirkums  paliek spēkā, kaut arī priekšmets pārdots zem tā īstās vērtības (draudzības pirkums) vai virs tās.” Tomēr: ”ņemot vērā, ka nekustamā īpašuma Mednieku iela 11A, Ogrē īpašnieces piedāvātā minētā nekustamā īpašuma daļas pirkuma cena, kā norāda Ogres novada pašvaldība 2,35 reizes pārsniedz nekustamā īpašuma vērtētāja noteikto tirgus vērtību uz 2009. gada 6.novembri, nekustamā īpašuma daļas iegāde par tās īpašnieces noteikto cenu atzīstama par likuma “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanu” 3. panta 1. un 3. punkta un 8. panta noteikumu izpildes pārkāpumu, par ko attiecīgās personas var tikt sauktas pie likumā noteiktās atbildības.”

Pašvaldība var zaudēt 150 tūkstošus

Ja zemesgabals no Tribocku ģimenes netiks atpirkts, tad pēc rekonstrukcijas gājējiem un velotransportam ir jāizmanto brauktuves daļa, lai pēc pārtraukuma gar īpašumu Mednieku ielā 11A nokļūtu atpakaļ ietves un veloceliņa. Šajā gadījumā netiktu ievērotas projekta līdzfinansētāju -  Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, apdraudot līdzfinansējuma saņemšanu un līdz ar to arī visa projekta realizāciju. Bez tam izmaiņas nedrīkst veikt gadījumos, ja tas ievērojami ietekmē kritērijus pēc kuriem Satiksmes ministrijas nokomplektētā projektu iesniegumu izvērtēšanas komisija ir apstiprinājusi projektu „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot Mednieku ielu”. Viens no būtiskākajiem projektu vērtēšanas kritērijiem bija satiksmes drošības uzlabošana, ja projekts tiks īstenots, bet neizbūvējot atbilstošo infrastruktūru gar Mednieku ielu 11A, Ogrē, mainās arī kritēriju kopējais vērtējums.

Ogres novada pašvaldībai atsakoties no zemes gabala Mednieku iela 11A, Ogre  nodalāmā un ielas rekonstrukcijai  izmantojamās daļas iegādes, tiek pārkāpti iepriekš minētās Vienošanās  nosacījumi, kas reāli rada risku nesaņemt  Eiropas Reģionālās attīstības fondu līdzfinansējuma projekta „Satiksmes drošības uzlabojumi Ogres pilsētā, rekonstruējot Mednieku ielu” realizācijai.

Ģimenes intereses pārstāv pats deputāts
 
Šodien, aizsākoties Tautsaimniecības komitejas diskusijai par zemes iegādi, deputāts Egils Helmanis aicināja uz sēdi uzaicināt pašu mājas likumīgo īpašnieci. Aicinājumam pievienojās arī deputāte Vita Pūķe, vienlaikus atzīstot, ka lēmums par zemes iegādi par paaugstinātu cenu būtu nelikumīgs. Domes juridiskā dienesta pārstāvis Valdis Mūrnieks norādīja, ka līdz šim sarunas par īpašuma iegādi risinātas galvenokārt ar īpašnieces vīru - deputātu Ludvigu Tribocki.

L.Tribockis oponēja, ka pašvaldības nolīgtā nekustamo īpašumu vērtētāja nosauktā summa esot pārlieku zema. “Arī mēs esam interesējušies pie citiem vērtētājiem un šī summa krasi atšķiras no domes piedāvātās,” apgalvo L.Tribockis, piebilstot, ka savā laikā zeme šajā vietā maksājusi līdz pat 70 latiem. L.Tribockis pārmeta, ka sākumā izstrādāts projekts un tikai tad meklēts, kam pieder zeme, uz kā to plānots īstenot. Deputāts iebilda arī pret “divu plašu ietvju” būvēšanu ielas malās un uzsvēra, ka par par šo zemes maiņas iespējām nekādu piedāvājumu neesot bijis. Savukārt domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs skaidroja, ka runa ir par pārlieku nelielu zemesgabalu, lai to piedāvātu apmainīt pret līdzvērtīgu zemi novada robežās.

Ludvins Tribockis aicināja deputātus nepārkāpt likumu un balsot saskaņā ar to. Viņš norādīja, ka savulaik SIA “Malevs” 300 kvadrātmetrus zemes pašvaldība esot apmainījusi pret attiecīgi lielāku zemes gabalu. "Tā kā tās lietas ir risināmas," teica deputāts, bet E.Bartkevičs skaidroja, ka jebkura maiņa notiek uz kadastrālā vērtējuma pamata uz konkrēto maiņas brīdi un nevar salīdzināt 2007.gadā veiktos darījumus un zemes vērtību ar šābrīža situāciju.

Projekts - apdraudēts
 
E.Bartkevičs norāda, ka šobrīd nenotiek diskusija par Mednieku ielas rekonstrukcijas projektu, bet gan par jau sagatavotā projekta īstenošanu. “Ir divas opcijas - vai nu pārkāpjam likumu un maksājam augsto summu, vai atsakamies no projekta īstenošanas. Es apšaubu Tribocka kunga vārdu patiesīgumu, ka viņš var uzrādīt vērtējumu, kur redzami 20 lati par kvadrātmetru, jo vērtētāju kritēriji ir ļoti stingri un var svārstīties vien apmēram 10% robežās,” teic E.Bartkevičs.

"Šobrīd, ja mēs likumu pārkāpsim, tad Tribockis iesniegs sūdzību," JL taktiku līdzīgos gadījumos raksturoja novada domes vadītājs, bet L.Tribocka partijas biedre deputāte Ilga Vecziediņa izteicās, ka viņš pats līdz šim esot pārkāpis likumu. "Mēs esam likumus pārkāpuši, jo tie ir pretrunīgi," atzina E.Bartkevičs, kurš jau iepriekš norādījis uz dažādos likumos iekļautām savstarpēji pretrunīgām normām. "Tad nepārkāpjam likumu un atsakamies no ERAF naudas,” rezumē E.Bartkevičs.

Deputāts Egils Helmanis atzina, ka dome šobrīd ir situācijas ķīlniece, bet “šādā diskusijā situāciju atrisināt neizdosies arī līdz rītam. Vēl ir nedēļa laika, kad var apsēsties pie galda, domāt un runāt. Jo, ja zemi nenopērkam, tad nevaram nerealizēt šo projektu. Es saucu pie veselā saprāta," L.Tribocki aicināja E.Helmanis.

Andrejs Ceplītis piedāvā palīdzību

Novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede informē, ka Mednieku ielas rekonstrukcijai ar ERAF fondu noslēgts līgums par 300 tūkstošiem latu. Pusi no summas sedz pašvaldība un pusi – ERAF. “Ir noslēgts līgums ar būvnieku, taču darbus uzsākt nevar, jo nav būvatļaujas, bet to dabūt nav iespējams, jo nav vienošanās ar zemes īpašnieci,” skaidro J.Briede, piebilstot, ka, ņemot vērā līgumā ietvertos termiņus, jautājums jāatrisina jau nākamnedēļ. “Tad draud līguma laušana un finansējuma zaudēšana 150 000 latu apmērā,” uzsver J.Briede.

Aptverot situācijas nopietnību, klātesošo ovācijas raisīja Tautsaimniecības komitejas vadītāja, deputāta Andreja Ceplīša piedāvājums. “Ja uzņēmējs Tribocka kungs uzskata, ka tā nauda ir būtiska, tad es personīgi samaksāšu no savas kabatas, bet ir jābūt džentelmenim,” teica A.Ceplītis, piebilstot, ka būtiskie lēmumi saistībā ar Mednieku iellas izbūvi pieņemti jau iepriekšējā deputātu sasaukuma laikā.

Galīgo lēmumu par īpašuma iegādi no A.Tribockas dome plāno pieņemt nākamajā ceturtdienā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2. 

pirža 
2010-05-04  22:09:36
Te atkal Gunčas Kārkļakina žultc spiežās laukā. Kad pats bija deputats ne tādas rebes vien bīdija. A tagad arī caur stukačiem informēts lej mēslus uz citiem domniekiem. Smird, kā teica Dimants.

Oskars 
2010-05-04  20:03:04
Ceplītis atdos pasūtījumu Tarkovam "ORIONS", redzēsiet visi, varu derēt 1 pret 10, tāpat kā ar jauno bērnudārzu, un slimnīcas piebūve, kur Širovam arī samaksāja, bet Tarkovs savukārt būvēs to gandrīz neko cilvēkiem nemaksājot, un ta notiks kamer viss tas bars kopā ar Bartkeviču nebūs pārvēlēts, bet tikai kopā ar visiem, arī ar jauniem, tādiem kā Helmanis!!!

Jānis 
2010-05-04  19:50:50
Ceplītis samaksāja no savas naudas, tapēc kā viņš ir pārliecināts kā tieši viņš no tā PENNĪS, domājot kā visi apkārt neko nesaprot. Pretīgi no tā visa, tikai zagļi domē sēž, un dalās savā starpā, kā pat pēc pensijas vecuma sēž, un nevar viņus dabūt ārā. Piemērām Javoišs, viņu iznesīs tikai ar kājām priekšā..

Projekts projekta galā 
2010-05-02  02:02:52
Tiešām baigā rūpe par Ceplīša infrastruktūru, ja tā steidzās taisīt projektu, bet zemi domā iegūt pēc tam. Tikai kāpēc jau esošos ES fondu projektus dome nepaveic un nepabeidz godam? Nauda būvniekiem, projekta bīdītājiem domē, bet rezultāts pakaljaa - piemēram, kanalizācijas projekts Pārogrē - kur ir tā otrā kārta, ka slēgs klāt mājām, par ko bazūnēja? Lielo suudu trubu ieraka, bet mājām tagad jāslēdzas pašām pa bargu naudu? Bet ES naudu deva pilsētām gar Daugavu, lai pie kanalizācijas pieslēgtu visas mājas - tas bija ar vidi saistīts projekts! Būtībā tā nauda ir izšķērdēta, jo projekta mērķis patiesībā nemaz nav īstenots. Un tas putnubiedēklis bērnudārzs, ko tagad Pārogrē ceļ - pie tās slīkšņas, kur pilns ar odiem un knišļiem, un vēl turklāt 200 metru šosejas piesārņojuma zonā (tik plašā zonā izplatās izplūdes gāžu izmeši) - vai kāds tur vispār riskēs bērnus vest? Labāku vietu nevarēja izvēlēties? Arī tas par ES fondu naudu, bet izskatās, ka no lētiem, pelēkiem materiāliem, līdzīgi kā noliktavas un lielveikali. Kauns!

Vai 
2010-04-30  22:24:56
kāds ir padomājis, kur suns aprakts? Ceplītim ar kundzīti pa Mednieku ielu taisnākais ceļš no Ogresgala fazendas un Ogres īpašumiem (un nav jābrauc katru rīti caur vēl diviem luksoforiem). Par to arī viņš maksā. Mednieku iela bija jāsglabā tās dabiskajā izskatā, atjaunojot ielas segumu, kuru izdangājušas kravas mašīonas, kas Ceplim pieved preci uz ELVI. Tagad nocirttīs kokus, kas auguši 40- 50 gadus, bet priedes visus 100.

Horsts 
2010-04-30  22:20:47
frukc, tu pats esi plānprātiņš! Paskaties spogulī!

frukc 
2010-04-21  20:21:39
bildītē arī tāds plānprātiņš izskatās

Jānim 
2010-04-21  19:52:34
Ogrenetā rakstīts ka nu jau Desu Ludis atsakās vispār no zemes pārdošanas, līdz ar to ielas likttenis ir izlemts. Vai nevajadzētu šo jauko gadījumu pārveidot par sižetu ar Nekā Personīga palīdzību?

aikāsāp 
2010-04-17  20:19:58
tribockikas kaut kādi ķertieās

Voldemārs Laimnesis 
2010-04-17  18:09:13
vot prāta pisēji, četras štukas žmiedz a taipat laikā pusi tāmes savāc kabatā vienkārši ņizahuj!

ogrēnietis 
2010-04-16  20:01:43
var jau arī tā, bet tad gan Tribockim nevajadzēja līst deputātos. No Ceplīša puses tas ir foršs žests, visu cieņu!

Voldemārs Laimnesis 
2010-04-16  17:11:26
normāla situācija, a ko gribējāt ribu sjest a nahuj ņi sest!

Ilga 
2010-04-16  09:18:22
Lieciet manam Ludim mieru! Viņš ir deputāta un Ogres patriota paraugs. Lai citi no mums abiem ņem priekšzīmi!

alla 
2010-04-16  08:26:14
Vai tad tā ir piemāja pleķīša mīlēšašana, ja to grasās pārdot - tikai par 2,5 reizēm augstāku cenu nekā kaimiņi?? Tuklāt, kāds kaitējums pleķītim var rasties, ja uz tā tiek izbūvēta gājēju ietve?? Vai tu, haha, vispār esi redzējusi/is to pleķīti dabā??

haha 
2010-04-15  23:29:08
Kādi te džentelmeņi uzradušies un Tribocka nosodītāji!!! Domāju, ka arī patriotisma piesaukšana ir liekulība. Ar šim jūtĀM vai tad kāds Ogres deputāts izcēlies? Katrs bīdījis savas lietas. Un tieši ar sava piemājas pleķa mīlestību sākas mīlestiba uz Ogri, uz Latviju. Neuzskatu, ka Tribockis būtu pelnījis jelkādu nosodījumu.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības