Parole:

Noderīgas saites:

Publicēts: 2009-10-07  11:42:00 / Sports

Ziņot redakcijai

Dramatiski LBL 2.divīzijas sezonas atklāšanas spēle vakar risinājās Ogrē, kur vietējie basketbolisti uzņēma "Rīdzeni/Baronu" un savā debijas spēlē svinēja uzvaru 81:78, panākumu nodrošinot pēdējā minūtē.

LBL debitanti Ogres basketbolisti spēli sāka ar izrāvienu 7:2, taču tad piebremzēja, ļaujot viesiem pietuvoties rezultātā. Tiesa mājinieki priekša jaunos "baronus" nelaida, ceturtdaļu noslēdzot savā labā 24:15. Nākamajās desmit minūtēs BS "Ogre" jau spēlēja krietni labāk par viesiem. Ceturtdaļas vidū viņiem bija desmit punktu pārsvars 32:22, bet atpūtā komanda devās ar 15 punktu pārsvaru – 47:32. Otrā puslaika sākumā mājinieki turpināja kontrolēt notikumus laukumā un pat palielināja savu pārsvaru, taču tad spēki sāka aptrūkties. "Rīdzenes/Barona" spēlētāji, sajutuši, ka maču vēl var glābt, enerģiski metās atspēlēties, līdz ceturtdaļas beigām tiekot sešu punktu attālumā – 58:54.

Kad ceturtajā desmitminūtē bija spēlētas divarpus minūtes, Aigars Šķēle ar savu trešo tālmetienu rezultāta starpību samazināja līdz punktam (63:62), bet vēl pēc divām minūtēm Mārtiņš Jaunzems jaunos "baronus" jau izvirzīja vadībā – 64:63! Vēl pēc pāris minūtēm Jaunzems panāk jau 63:69, tomēr mājinieki rokas vel nenolaiž. Nepilnas trīs minūtes līdz puslaika beigām rīdziniekiem bija trīs punktu pārsvars, komandas apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem, Haralds Kārlis pārkāpa noteikumus pret ogrēnieti Jānis Antropu un rīdzinieki pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas vairāk labuma deva mājiniekiem, kas divas minūtes un 23 sekundes līdz ceturtdaļas beigām atguva vadību 72:71.

Mača beigas risinājās kā kārtīgā trillerī – trīspunktu gājiens Jaunzemam, trīs punktu metiens Švēdem (75:74), tūlīt Zēns pārkāpj noteikumus, bet Rozenbergs realizē tikai vienu sodu. Ogrēnieši savā uzbrukumā "uzrāvās" uz Jaunzema bloku, bet, glābjot situāciju, pārkāpa noteikumus pret Kristu Pīternieku. Slaidais rīdzinieks meta garām abus sodus, savukārt mājinieki atbildēja ar diviem precīziem (Švēde). 17 sekundes līdz mača beigām Šķēle pēc garām aizmesta tālmetiena pārkāpa noteikumus pret Antropu, turklāt nesportiskā veidā, tā viņam bija jau otrā nesportiskā piezīme, kā rezultātā, diskvalificējošā piezīme un mača liktenis faktiski bija izšķirts. "Baroni" vēl centās glābt maču, taču laukuma saimnieki nosargāja vadību, svinot uzvaru savā LBL debija mačā – 81:78.
Par spēles labāko spēlētāju Bs ''Ogre'' sastāvā tika atzīts Uldis Švēde, savukārt Rīdzene/Barons komandā Mārtiņš Jaunzems