Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-10-02  15:32:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Saasinoties konkurencei būvnieku, piegādātāju un pakalpojumu sniedzēju vidū, arvien grūtāka kļuvusi dažādu pašvaldības un tās iestāžu projektu īstenošana. Iepirkumu rezultāti tiek nemitīgi pārsūdzēti, nereti kā galveno argumentu minot konkursa zaudētāju "aizdomas" par pārkāpumiem konkursa rīkošanas laikā.

Spilgti piemēri ir gan ar nepamatotām sūdzībām par diviem mēnešiem aizkavētā bērnudārza būvniecība Ogrē, Nogāzes ielā, gan ievērojami aizkavētā Ogres pilsētas ūdenssaimniecības sakārtošana. Rezultāts galvenokārt ir nemainīgs - sūdzības galu galā tiek noraidītas kā nepamatotas, taču to izskatīšana prasa ievērojamu laika patēriņu. Ogres novada pašvaldības Iepirkuma nodaļas vadītāja Valda Zvaigzne atzīst, ka iepirkumu regulējums Latvijā līdz šim bijis daudz stingrāks, nekā citās ES valstīs. Iezīmējot jaunas vēsmas šajā jomā, vakar, 1.oktobrī, pašvaldības un tās iestāžu darbiniekiem tika rīkots seminārs par Iepirkumu likuma grozījumiem, kuru vadīja Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja vietniece Dace Gaile.

Likuma izmaiņas, kas stājas spēkā no 1.novembra, nosaka, ka precēm un pakalpojumiem iepirkumi būs jārīko, ja to paredzamā līgumcena bez PVN pārsniedz 3000 latu agrāko 1000 latu vietā. Būvniecības jomā iepirkumi būs jārīko gadījumos, ja to paredzamā līgumcena bez PVN ir lielāka par 10 000 latu. Tiesa gan, daudz sarežģītāka kļūs "mazo iepirkumu" organizēšanas kārtība. Ja līdz šim mazie iepirkumi bija jāizsludina 5 dienas pirms līguma noslēgšanas, tad tagad šis termiņš pagarināts līdz 15 dienām, kuru laikā sludinājumam par iepirkumu būs jāatrodas Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā un paralēli tam pasūtītājam jānodrošina, ka prasības un vērtēšanas kritēriji tiek publicēti internetā pašvaldības  mājas lapā. Tas nozīmē, ka, visticamāk, mazajiem iepirkumiem pieteiksies daudz vairāk pretendentu, nekā iepriekš, bet iepirkuma komisijai būs daudz vairāk darba to atbilstības izvērtēšanai, kā arī palielināsies administratīvie izdevumi pretendentu informēšanai par komisijas lēmumu.  Turklāt, noskaidrojot visizdevīgāko iepirkumu, būs jāvērtē saimnieciskais izdevīgums (ne vien piedāvātā cena, bet arī izpildes ātrums, kvalitāte u.c.).

Ievērojami mainījusies arī iepirkumu pārsūdzēšanas kārtība. Turpmāk preču un pakalpojumu iepirkumus Iepirkumu uzraudzības birojā varēs pārsūdzēt tikai gadījumā, ja to līgumcena bez PVN pārsniedz 20 000 latu, bet būvdarbu iepirkumus, ja to līgumcena bez PVN pārsniedz 120 000 latu. Ja summas būs mazākas, tad iepirkuma pretendenti varēs pārsūdzēt iepirkuma komisijas lēmumu tiesā Administartīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, nevis Iepirkumu uzraudzības birojā kā līdz šim.

Tātad, komisijas lēmuma pārsūdzēšana neapturēs tā izpildi: paralēli tiesas procesam varēs notikt iepirkuma līguma izpilde, ko veiks par labāko atzītais iepirkuma dalībnieks.

Savukārt, ja iepirkuma līgumsumma būs lielāka, attiecīgi, par 20 tūkstošiem latu precēm un pakalpojumiem, vai 120 tūkstošiem latu būvdarbiem, tad ar sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā varēs vērsties, vien iemaksājot iesnieguma nodrošinājumu no 500 līdz 10 000 latiem, atkarībā no iepirkuma summas. Turklāt sūdzībai būs jābūt pamatotai ar tiesību normām, tātad turpmāk iepirkumu vairs nevarēs pārsūdzēt uz aizdomu vai šaubu pamata.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības