Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2013-11-20  14:04:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Apstiprināšanai nākamās nedēļas domes sēdē šodien virzīts Ikšķiles novada pašvaldības Ētikas kodekss.

Tā mērķis ir sekmēt likumīgu, godprātīgu un efektīvu Ikšķiles novada pašvaldības darbu novada iedzīvotāju interesēs, uzlabot darba kultūru un vairot novada iedzīvotāju cieņu un uzticību pašvaldībai. Ētikas kodekss nosaka pašvaldības domes deputātu, pašvaldības struktūrvienību un iestāžu darbinieku, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību valdes locekļu un darbinieku profesionālās ētikas vērtības un principus, pienākumus, atbildību un uzvedības standartus, kas jāievēro attieksmē pret amata pienākumiem, saskarsmē ar pašvaldības apmeklētājiem, sadarbības partneriem, vadību, padotajiem un kolēģiem.

Paredzēts, ka Ētikas kodekss būs saistošs visiem darbiniekiem un būs pašvaldības darba organizācijas sastāvdaļa.

Saskaņā ar kodeksu, pašvaldības darbiniekiem būs jāievēro šādas Ētikas kodeksa vērtības – godīgums, taisnīgums, neatkarība, profesionalitāte, lojalitāte un cieņa. Turklāt kodekss detalizēti izdala katras šīs vērtības praktiskās izpausmes.

Saskarsmē ar pašvaldības apmeklētājiem, sadarbības partneriem, vadību, kolēģiem un padotajiem darbiniekiem jābūt laipniem, iecietīgiem un izpalīdzīgiem, nelietojot cieņu aizskarošus izteicienus, attieksmi vai intonāciju. Mutiskā un rakstiskā komunikācijā, t.sk. arī telefona sarunās un  e-pastos, darbiniekiem jālieto lietišķu, stilistiski un gramatiski pareizu valodu. Darbinieki jāatturas publiski paust tādu viedokli, kas ir pretējs vai nesavienojams ar pašvaldības darbības mērķiem. Publiski paužot atšķirīgu nostāju kādā jautājumā, personiskais viedoklis ir stingri un nepārprotami nošķirams no pašvaldības oficiālā viedokļa. Darbinieki jārūpējas, lai pasākumos, lietišķās vai ikdienas sarunās, sociālajos tīklos vai komunikācijā ar masu mediju pārstāvjiem ar savām darbībām, vārdiem, attieksmi un uzvedību negatīvi neietekmētu savu un pašvaldības reputāciju. Darbiniekiem jāievēro konfidencialitāti attiecībā uz sensitīviem personas datiem, kas kļuvuši zināmi, veicot amata pienākumus, un rūpējas par informācijas aizsardzību pašvaldībā. Šādu informāciju darbinieki neizpauž un neizmanto savās vai citu personu interesēs vai mērķiem, kas nav saistīti ar amata pienākumu veikšanu.

Ētikas kodeksā iekļauta arī virkne norādījumu interešu konflikta novēršanai. Nākamnedēļ plānots apstiprināt arī Ikšķiles novada pašvaldības Ētikas komisijas nolikumu un komisijas sastāvu. Par komisijas locekļiem iecerēts iecelt Zani Bēķi, Arvīdu Akmani, Janīnu Liepiņu, Ilzi Kozuli un Madaru Vēverbranti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības