Lilija Paegle, biedrības "Otrās Mājas" vadītāja Publicēts: 2012-03-13 09:11:00 / Sabiedrība
Ziņot redakcijai
16.martā no plkst.16.oo-20.00 un 17.martā no plkst.12.oo-16.00 Ogrē, "Maksima" veikalā "Daugā" iedzīvotāji aicināti atbalstīt tos, kuriem steidzami nepieciešama palīdzība.
Nekur no realitātes jau nevar aiziet. Ir, vēl arvien ir cilvēki, ģimenes, kurām vajadzīga sabiedrības palīdzība. Projekts “Paēdušai Latvijai “. vēl arvien darbojas. Ir noteikti kritēriji atbalstāmām ģimenēm bet vienmēr vēl gadās arī citas situācijas, pēkšņas un negaidītas. Piemēram, atnāk uz biedrību cilvēks, kas bija strādājis, bet darbu negaidot zaudējis, bezdarbniekos vēl nav reģistrēts, audzina mazbērnu, jo bērna māte ārzemēs, bet palīdzību atsūtīt vēl nespēj. Reāli ģimenei nav ko ēst pāris mēnešus pēc kuriem sola atbalstu. Pārtikas pakas no “Paēdušai Latvijai” vēl nepienākas, jo nav savlaicīgi iesniegums uzrakstīts. To jau arī uzrakstīs, bet saņems pēc mēneša. Ir ģimene, kur vīrs zaudējis darbu, sociālie nevarot paslīdzēt, jo pēdējos trijos mēnešos ienākumi uzrādās, bet patreiz nav ne darba, ne naudas. Kur tad viņam griezties? Labi ir, ja tuvumā ir kāda sabiedriskā labuma statusa organizācija, kas reaģē uz neordinārām situācijām un var palīdzēt.
Glābējpaka šeit būtu īsti vietā.
Tāpat citi vairāki līdzīgi gadījumi. Kuplas daudzbērnu ģimenes - ar vienu paku viņām nepietiek. Tā taču ir starpība, vai ģimenē 4 vai 8 cilvēki. Kuplajai ģimenei sanāk uz pusi mazāk kā pārējiem. Šeit es runāju par tām ģimenēm, kas meklē visās iespējamās vietās, lai tiktu pie darba, kuras ir centīgas un tomēr nesanāk ģimeni nodrošināt.
Cits piemērs - atnāk pirmspensijas vecuma cilvēks, ne darba, ne pensijas. Pat sēklu nopirkt sakņu dārziņam ir problēma. Jā, arī viņi šad un tad tiek apžēloti, par maizes tiesu pie kāda saimnieka pastrādā, tās pašas sēklas, stādus pavasarī atvēl, bet pie izaudzētā kartupelīša, bietītes, kāpostiņa, burkāniņa klāt gribās arī ko citu. Pārtikas vienveidība bojā veselību.
Parasti šie cilvēki jau arī nenāk lūgt palīdzību, tie ir kaimiņi, kas viņus atved, kuriem kaimiņu samiernieciski pieticīgais dzīves veids izsauc žēlumu.
Glābējpakas - tiem cilvēkiem, kas ir ārpus noteiktajiem kritērijiem - projektā Paēdušai Latvijai, kuriem ir steidzami vajadzīga palīdzība - ir vienīgā izeja.
Rīgā ar Maksima veikalu tīklu un brīvprātīgo atbalstu, kā arī saprotošu veikala apmeklētāju palīdzību, šāda palīdzība jau arī tiek organizēta un tad Glābējpakas tika izsniegtas arī tām organizācijām, kas tādas akcijās savās dzīves vietās nevar noorganizēt.
Mēs, biedrība Otrās Mājas, saskaņojot ar Latvijas Samariešu apvienību, kas ir oficiālie projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāji, esam vienojušies, ka mēs ar savu brīvprātīgo iniciatīvu un veikalu Maxima, kas atrodas Ogrē, Daugā, Rīgas ielā atbalstu, veiksim divu dienu akciju 16.un 17.martā. Mūs varēs atpazīt pēc speciāliem krekliņiem, ar uzlīmi uz auto. Ar šīs akcijas palīdzību mēs varēsim reaģēt operatīvi, sniedzot tiešu palīdzību steidzamos gadījumos.
Ko var likt ziedotāji Glābējpakās?
Zinot to, ka varam operatīvi izdalīt, tātad, nebūs ilgi jāglabā produkti, tad var jebko, ko katrs pērk savai ģimenei ik dienā.Var būt arī produkti, kas ilgāk glabājas. Patīkami bijis no agrāk saņemtajām Glābējpakām, ka cilvēki padomā arī par kārumiem, kuras šīs ģimenes parasti redz ļoti reti.
Pieredze liecina, ka cilvēki uz akcijas laiku ir gatavi nest arī drēbes, apavus, derīgas sadzīves lietas, mantas, pat mēbeles, elektrotehniku (kas darbojas vēl) un mēs to visu ņemam pretīm. Biedrībā Otrās Mājas palīdzību saņem no Madlienas, Ķeipenes, Suntažiem, Taurupes, Mazozoliem, Meņģeles, Krapes, Lēdmanes, Rembates, Lielvārdes, Zaubes. Lai atkļūtu līdz biedrībai Otrās Mājas, viņi bieži kooperējas, ar kopīgi noīrētu transportu atbrauc. |