Lilija Paegle, biedrības Otrās Mājas vadītāja Publicēts: 2013-05-20 07:51:00 / Sabiedrība
Ziņot redakcijai
Parasti pateicoties plašsaziņas līdzekļu atsaucībai, mēs laicīgi informējām par kārtējo Glābējpaku akciju. Šoreiz informācijas nosūtīšana netīšām izpalika, bet akcija tā kā tā notika divas dienas pa dažām stundām 17.05. un 18.05.parastā vietā, parastā laikā un parastā vietā-TC Dauga, Maxima veikalā, Ogrē.
Brīvprātīgo grupas sastāvā jauni dalībnieki-Laura, Anna, Līga. Fotografējām tikai akcijas pirmajā dienā-piektdienā.Pēc akcijas apkopojām piedzīvoto. Jaunie dalībnieki secināja, ka vislielākais atbalsts nāk no tiem, kam pašiem iet grūtāk. Brīvprātīgā Guna nespēja slēpt aizkustinājuma asaras, redzot, kā ratiņkrēslā sēdošais cenšas sagādāt priekš citiem palīdzību, piepildot un nododot pārtikas paku. Šāds paraugs arī mums, kas pēc tam šīs pakas dalīs tālāk, liek sevišķi apdomāt, kuru rokās nodot tālāk šo nesavtīgo palīdzību.
Humoram-kāds akcijā ziedoja tikai tādēļ, ka apkārt viņam tikai Annas- meita un sievasmāte un vēl darbā un arī šeit veikalā viņu uzrunā brīvprātīgā Anna-tad nekas cits neatliek, kā ziedot, jo Annām nevar pretoties.
Neskatoties uz karsto laiku, tveici, sagurušie cilvēki atsaucās labprāt. Pa vidu kāds arī iedzeļ, nespēdams saprast, ka līdzcilvēkiem varētu būt arī pašu spēkiem nepārvaramas situācijas un tādēļ pastāstīšu par kādu sievieti, daudz slimojošu, kuras ģimene bija nonākusi krīzes situācijā un viņi ne pie viena nevērsās pēc palīdzības, centās paši ķepuroties. Ģimenē auga mazi bērni, dzīves vietas maiņa, jo solīja jaunajā vietā atbalstu, to nesaņēma,bezdarbs, paši iekopa dārziņu, bet izaudzētā raža agrāk nekoptajā zemē deva maz augļu. Iztikai saknes un augļi pietika līdz gada beigām.Ģimenei sākās bads ( pārtika no graudiem, ko mala ar rokas dzirnavām, no kurām bira smiltis un cepa pankūkas bez piedevām-tik ar ūdeni, bez taukvielas ).Vēl nesaņēma arī pabalstus.
Negaidot pienāca palīdzība no ārzemēm pārtikas paku veidā. Šī ģimene ne pie viena nebija vērsusies, tomēr, kāda dzirdīga auss padzirdēja, ka šai ģimenei plāni klājas un zinādami, ka tiek vākta informācija par ģimenēm, kam grūti klājas,tika paziņots arī par šo ģimeni.
Šī konkrētā ģimene , kaut arī vēlāk ilgstoši saņēma palīdzību gan produktu, gan apģērbu , apavu veidā, pārdzīvoja, ka paši nespēj sevi ar nepieciešamo nodrošināt, tomēr palīdzību ar pateicību pieņēma, tas bija liels atspaids un pagāja gadi līdz šī ģimene atspērās un tagad jau kāds no ģimenes locekļiem pats rada iespējas citiem, lai palīdzētu daudziem citiem līdzīgā situācijā nonākušiem.
Gribu teikt, ka palīdzības sniegšana tiem, kam klājas grūtāk ir svētīgs darbs. Caur grūtībām ejot mēs augam, maināmies un labi, ja maināmies uz to, lai saprastu un atbalstītu cits citu, ne viss kļūstam tik par patērētājiem.
Pievienotās bildes ir pateicība ne vien tiem, kas ļāvās bildēties, bet arī tiem, kam nebija svarīgi viņu labo darbu izreklamēt, savukārt, palīdzības saņēmējiem svarīgi redzēt tos, kas viņus atbalsta, kas palīdz, kas uzmundrina un tas viņiem dod spēkus censties pārvarēt savas nelabvēlīgās situācijas.
Biedrības Otrās Mājas vadītāja Lilija Paegle apliecina, ka palīdzības saņēmēji ir ne vien no Ogres novada, bet arī no Ķeguma, Lielvārdes novadiem un reizēm pat vēl tālāku novadu tuvākiem pagastiem un pilsētas (no Zaubes, Aizkraukles).
|