Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-08-30  09:28:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes sēdē deputāti nolēma par pašvaldības aģentūras „Mālkalne” direktoru atkārtoti uz pieciem gadiem iecelt Aigaru Rozi.

Atskaitoties par p/a „Mālkalne” laika periodā no 2007. līdz 2012. gadam, direktors akcentē būtiskāko aģentūras darbā, nodrošinot klientiem kvalitatīvus pakalpojumus.
 
Saistībā ar siltumapgādi A. Roze uzsver, ka Ogres pilsētas iedzīvotāji regulāri ir saņēmuši siltumu savos dzīvokļos, arī aukstajos ziemas periodos siltumapgādē apkure tika nodrošināta bez pārtraukumiem. Lai izlīdzinātu noslodzi ar Upes prospekta 19 katlumāju saistītajos siltumtīklos, 2009. gadā tika uzbūvēta 8 MW jaudīga katlu māja Zilokalnu prospektā 12a. „Ik gadu veicam būtiskus uzlabojumus siltumapgādes sistēmā. Tiek mainītas noslēgarmatūras siltumkamerās, renovēti siltumtīkli (pēdējos piecos gados ir nomainīti 1700 m), veikta automātikas rekonstrukcija katlu mājās Skolas ielā 20 un Upes prospektā 19. Katru gadu 10-15 daudzdzīvokļu mājas (pašlaik pieslēgto māju skaits ir 94) tiek pieslēgtas vienotai siltumapgāde dispečerizācijas sistēmai. Šīm ēkām ūdens un siltuma skaitītāju dati tiek nolasīti automātiski. Siltummezgli dod iespēju siltumu un arī karsto ūdeni regulēt un piedāvāt katrai atsevišķai dzīvojamai mājai savu individuālo režīmu. Savukārt režīma izvēle ir atkarīga no visas mājas līdzīpašnieku saskanīgā viedokļa,” tā paveikto siltumapgādes jomā raksturo A.Roze.Runājot par ūdenssaimniecību un kanalizāciju, direktors atzīmē, ka šajā aģentūras darbības jomā Ogrē ir notikušas vērienīgas pārmaiņas. „Tas ir saistīts gan ar Eiropas finansu līdzekļu piesaisti, gan ar pašvaldības perspektīvo nākotnes redzējumu,” atzīst A.Roze. Šajā laikā ir īstenota ES Kohēzijas fonda 1. kārtas projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos” (2006.-2008.) kārta:

- izbūvēti 4.92 km un rekonstruēti 3.46 km ūdensapgādes tīkli;
- izbūvēti 4.25 km un rekonstruēti 1.10 km kanalizācijas tīkli;
- izbūvētas dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtas Ogrē, Apiņu ielā 5;
- ierīkoti septiņi jauni dzeramā ūdens artēziskie urbumi Zilo kalnu ūdensgūtnē (2007 – 2008.).

Savukārt realizējot ES Kohēzijas fonda 2. kārtas projektu „Ūdenssaimniecības un notekūdeņu tīklu atjaunošana un paplašināšana” (2008.-2011.):
- Pārogres rajonā (2010.), Jaunogres rajonā (2011.) un Loka ielas rajonā (2011.), izbūvēti 21.19 km un restaurēti 6.88 ūdensapgādes tīkli; izbūvēti 18.41 km un restaurēti 6.87 km kanalizācijas tīkli;
- iegādāta augstspiediena kanalizācijas tīrīšanas mašīna (2010.);
- ierīkoti divi jauni artēziskie urbumi Ogrē, Zilokalnu ūdensgūtnē.
Šogad ir izbūvēts ūdensvads Ogrē, Doles ielā. Turpinās ūdensvada izbūve dārzkopības sabiedrības „Lašupes-1” teritorijā, šiem darbiem ir jābūt pabeigtiem līdz 2012. gada beigām.

Ar ERAF līdzfinansējumu ir izbūvētas notekūdeņu attīrīšanas ietaises Ogresgalā(2009. – 2010.).

Kā zināms, Ogres notekūdeņu attīrīšanas ietaises tagad ir Ogres novada pašvaldības īpašums, ko, sākot ar 2011. gada 1. jūliju, apsaimnieko p/a „Mālkalne”. Ir sagatavota dokumentācija un uzsākta Kohēzijas fonda projekta „Ogres ūdenssaimniecības attīstība” 3. kārtas projekta „Ogres notekūdeņu ietaišu rekonstrukcija” iepirkumu procedūra. Notekūdeņu ietaišu rekonstrukciju plānots pabeigt 2015. gada pirmajā pusē.

P/a „Mālkalne” pārziņā ir arī pilsētas lietus kanalizācija. „Ne visos pilsētas rajonos viss ir vislabākajā kārtībā. Situāciju sarežģītāku dara tas, ka ne pie visām daudzdzīvokļu mājām ir izbūvēta drenāžas sistēma. Šī ir joma, kurā ir nepieciešami papildu finanšu līdzekļi. ES Kohēzijas fonda līdzekļu piesaiste šīm problēmām nav paredzēta,” tā stāvokli šajā aģentūras darbības laukā raksturo A.Roze.

Runājot par mājoklis, aģentūras direktors uzsver, ka mājoklis noteikti ir ļoti svarīga ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa. P/a „Mālkalne” nav vienīgais, taču katrā ziņā lielākais daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs Ogrē. Pēdējo gadu laikā divas daudzdzīvokļu māju – Mālkalnes prospektā 31 (2010.) un Sūnu ielā 1 (2012.) – iedzīvotāji ir sākuši apsaimniekot patstāvīgi, savukārt trīs daudzdzīvokļu mājas – Bērzu alejā 1 (2008.), Nogāzes ielā 2 (2008.), Upes prospektā 18a (2011.) - pievienojušās māju grupai, kuras apsaimnieko p/a „Mālkalne”.

Kopš 2009. gada katrai mājai tiek aprēķināta sava individuāla apsaimniekošanas maksa. Tās lielums ir atkarīgs no daudzdzīvokļu mājas tehniskā stāvokļa, no mājas finanšu stāvokļa, no mājas līdzīpašnieku (iedzīvotāju) kopējās saskaņas. Ir mājas, kurās darbi lēnām „kust” uz priekšu - vai nu tajās nav aktīvu cilvēku, vai mājas vecākais nav „īstais”, vai arī iedzīvotāju vidū nevalda kaut neliela vienprātība – iemesli ir dažādi. Tomēr, kā atzīst A.Roze, lielākoties māju iedzīvotāji un māju vecākie ir aktīvi, viņiem rūp gan savas daudzdzīvokļu mājas tehniskais stāvoklis, gan vizuālais noformējums, gan apkārtējās vides problēmas.

Lai uzlabotu dzīves kvalitāti, ar Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu p/a „Mālkalne” pilsētā turpina daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmu.

P/a „Mālkalne” pārraudzībā ir arī sociālā statusa mājas Mālkalnes prospektā 30, 34, 38, Indrānu iela 9, 14, 17 un kopš 2008. gada arī Indrānu ielā 24. A. Roze: „Tās ir mājas, kuru iedzīvotāji cits par citu praktiski nedomā, kaut arī tajās ir gan kopīgas virtuves, gan labierīcību telpas, gan, pats galvenais, kopīga dzīve. Tās ir mājas, kurās ļoti daudzi iedzīvotāji saņem no pašvaldības lielu atbalstu - siltums, karstais ūdens, dzīvošana uz stipri atvieglotiem finansiāliem noteikumiem. Bet vai tas tiek novērtēts?”

Iedzīvotāju parādi vēl aizvien ir ārkārtīgi sāpīga problēma vēl aizvien ir. A.Roze skaidro, ka savlaicīgi saņemt naudu par sniegtajiem pakalpojumiem traucē vairāki faktori:

hipotekāro kredītu gadījumā „krējumu noņem” bankas;
- daudzi iedzīvotāji labprāt izmanto lēno tiesvedības procesu, kā rezultātā it kā skaidras un saprotamas lietas tiek pārsūdzētas un nākamais izskatīšanas datums tiesā tiek ieplānots pēc n-tiem mēnešiem;
- iedzīvotāju/dzīvokļu īpašnieku godprātība norēķinos par komunālajiem pakalpojumiem nav augusi;
- ne visi iedzīvotāji mēnesī saņem tādu materiālo nodrošinājumu, kas atbilstu iztikas minimumam.
Runājot par veikumu līdzšinējā darbības periodā, A.Roze uzsver, ka būtiska loma Ogres pilsētas teritoriju sakopšanā ir aģentūras „Mālkalne” darbiniekiem: „Katru gadu pilsētas teritoriju apkopjamās platības palielinās par 10 – 40%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. 2012. gadā kopjamo teritoriju platība ir 212 tūkstoši m², kas ir divas reizes vairāk nekā 2007.gadā. Ogre noteikti ir kļuvusi arī ziedošāka. Arī bērnu rotaļu laukumu skaits pilsētā ir palielinājies.”

P/a „Mālkalne” pārziņā ir arī dzīvnieku patversme, kas pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par pilsētā atpazīstamu vietā. „Lai arī tās uzturēšanai ir nepieciešami paprāvi līdzekļi, tomēr var teikt, ka klaiņojošo dzīvnieku problēma pilsētā nepastāv,” atzīst A.Roze, lielu paldies sacīdams tiem daudzajiem dzīvnieku mīļotajiem, kuri arī ar saviem ziedojumiem ir palīdzējusi četrkājaino draugu mitekļa uzturēšanā.Līdztekus pašvaldības aģentūras vadīšanai direktors ir cēlis savu kvalifikāciju un 2011. gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvi augstāko izglītību nekustamā īpašuma pārvaldībā. 




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības