ogresnovads.lv Publicēts: 2012-06-19 08:45:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
Skolās sākušās vasaras brīvdienas, taču tās nesaistās tikai ar atpūtu. Ir nopietni jāgatavojas jaunajam mācību gadam.
Suntažu internātpamatskolas – rehabilitācijas centra vadība un pedagogu kolektīvs šobrīd ar bažām gaida nākamo darba cēlienu, jo nav skaidrības par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plāniem šāda veida izglītības iestāžu saglabāšanā. Novada pašvaldības ir saņēmusi IZM vēstuli ar informāciju, ka šai izglītības iestādei plāno, noņemot rehabilitācijas centra funkcijas un atstāt tikai internātpamatskolas statusu. Tas nozīmē, ka īsāks kļūs ne vien skolas nosaukums, bet arī samazināsies mērķdotācijas apjoms.
Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā mācās bērni ar gremošanas sistēmas, 1. tipa cukura diabēta un celiakijas saslimšanām, apgūstot vispārējās pamatizglītības programmu. Skola nodrošina vēl divas pamatizglītības programmas – vienu izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem un otru – izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Visās izglītības programmās ar skolēniem strādā kvalificēti pedagogi. Skola nodrošina bezmaksas ēdināšanu piecas reizes dienā, pamatsaslimšanai atbilstošu diētu bērniem ar 1. tipa cukura diabētu, celiakijas un gremošanas sistēmas saslimšanām, fitoterapiju, psihologa un logopēda pakalpojumus, medicīnisko aprūpi, masāžas un koriģējošo vingrošanu.
Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe atzīst: “Suntažos ir radīta ļoti laba bāze, un tā ir jāizmanto arī turpmāk. Diemžēl IZM uzskata, ka šāda tipa skolu ar rehabilitācijas iespējām valstī ir par daudz. Šobrīd viss ir atkarīgs no tā, cik būs bērnu vispārējās izglītības programmā un cik lielu finansējumu dos valsts.”
Skolas direktore Lolita Villere un viņas vietniece Vineta Āboltiņa atzīst, ka ir nopietni jādomā, kā perspektīvā izmantot skolas bāzi, un risinājums varētu būt gan profesijas apguves iespēju iekļaušana izglītības programmās skolēniem ar mācīšanās traucējumiem, tādējādi sagatavojot viņus dzīvei pēc skolas beigšanas. Skolā varētu uzņemt arī bērnus no sociālā riska ģimenēm. V. Pūķe apstiprina internāta nepieciešamību novadā, lai bērniem visu nedēļu būtu iespēja dzīvot sociāli labvēlīgos apstākļos un saņemt pienācīgu izglītību.
Katrā ziņā pašlaik, gatavojoties 2012./2013. mācību gadam, Suntažu internāpamatskola– rehabilitācijas centrs darbojas līdzšinēja statusā un turpina bērnu uzņemšanu 1. – 9. klasē.
Diemžēl tāpat kā visās skolās, arī Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā skolēnu skaits ik gadu samazinās. Iepriekšējā mācību gada sākumā tajā mācījās 69 bērni, gada beigās – 60. Līdz ar skolēnu skaita sarukšanu daļa telpu netiek izmantotas, tāpēc novada pašvaldība iecerējusi internātpamatskolas – rehabilitācijas centra internāta korpusa telpās izvietot pirmsskolas grupas. Tādējādi atrisinātos pirmsskolas izglītības nodrošināšanas problēma, jo, kā zināms, Suntažu pagastā nav bērnudārza. Ir izveidota pirmsskolas grupa Suntažu vidusskolā, ir nodrošināta obligātā piecgadīgo un sešgadīgo bērnu apmācība. Tomēr daļa bērnu paliek ārpus organizētās pirmsskolas izglītības.
“Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā ir piemērotas telpas, lai tajās varētu izvietot pirmsskolas bērnu grupas, nodrošinot nepieciešamos apstākļus bērnu audzināšanai un attīstībai. Var teikt – esam sākuši domāt par bērnudārza izveidošanu Suntažos. Pagasta pārvalde līdz 30. jūnijam veic vecāku aptauju, lai noskaidrotu, cik bērnu varētu apmeklēt pirmsskolas grupas. Pamatojoties uz pašreizējo informāciju, ir skaidrs, ka viena bērnu grupa sāks darboties jau no 1. septembra. Vasarā ir jāiegādājas aprīkojums telpu iekārtošanai 25 bērniem, atbilstošas gultas, jāveic kalkulācija ēdināšanai, vārdu sākot, jāveic nepieciešamie priekšdarbi, lai pirmsskolas grupa varētu uzsākt savu darbību,” skaidro V. Pūķe. |