Ogres novada domes preses dienests Publicēts: 2011-09-09 16:10:00 / Pašvaldība
Ziņot redakcijai
9.septembra pēcpusdienā Ogres novada pašvaldībā tika parakstīta vienošanās par piecu pašvaldību - Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un Baldones – sadarbības uzsākšanu kopīgas atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā.
Vienošanos parakstīja Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis un Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols. Parakstīšanas brīdī nevarēja ierasties Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kurš šo dokumentu parakstīs vēlāk.
Vienošanās paredz atkritumu apsaimniekošanas tiesību nodošanu Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un Baldones novadu pašvaldību administratīvajās teritorijās un tās rezultātā visas pašvaldības kopīgi izsludinās koncesijas procedūru par tiesībām nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu minēto pašvaldību administratīvajās teritorijās.
Pašvaldību savstarpēji noslēgtais līgums paredz, ka pašvaldības pilnvaro Ogres novada pašvaldību veikt publisko iepirkumu par Finanšu ekonomiskā aprēķina (FEA) izstrādi un Koncesijas procedūras dokumentācijas izstrādi par tiesībām nodrošināt atkritumu apsaimniekošanu un šķirošanu minēto novadu pašvaldību administratīvajās teritorijās, ko vēlāk iesniedz Finanšu ministrijai un Centrālajai finanšu līgumu aģentūrai atzinumu saņemšanai. Visu līgumā minēto darbību veikšanai nepieciešamos līdzekļus sedz visas pašvaldības.
Ieguvums no koncesijas līguma, kas tiks slēgts uz ~ 20 (termiņš var mainīties pēc FEA izstrādes) gadiem: 1) katras pašvaldības teritorijā tiks izveidots šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, kur iedzīvotāji varēs nodot atkritumus bez maksas iepriekš sašķirotās frakcijās – stikls, PET, plēves, kartona, papīra iepakojums, makulatūra, dienas gaismas spuldzes, baterijas, elektroiekārtas, metāls, utt. Papildus tam tiks risināts jautājums par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu; 2) atkritumu dalītās savākšanas punktu izveide pilsētu teritorijās (1 punkts uz 500 iedzīvotājiem pilsētā un 300 iedzīvotājiem lauku teritorijā); 3) iedzīvotāju vides apziņas veidošana – akcijas, izsoles, u.c. informatīvi pasākumi, lai motivētu iedzīvotājus šķirot atkritumus. Ir arī ekonomisks ieguvums – samazināsies ikmēneša atkritumu daudzums, par kuru izvešanu ir jāmaksā. |