Naudas Zīmes Publicēts: 2011-04-07 12:52:00 / Ekonomika
Ziņot redakcijai
“Lai kā arī kāds ministrs vai premjers to nevēlētos, strukturālās reformas ir tikai uz papīra,” uzskata Stockholm School of Economics maģistrantūras students Jānis Ķiploks.
Viņaprāt, premjers un ministri ir tik spēcīgi, cik spēcīgs ir ierēdņu aparāts, kas viņiem sagatavo priekšlikumus un viņus atbalsta. “Latvijas gadījumā ierēdniecības aparāts ir vājš, un fakts, ka pašam ierēdniecības aparātam ir jāizdomā, kas būtu maināms sistēmā, tas ir pilnīgi absurds,” LTV pētnieciskajā seriālā Naudas Zīmes uzsver J. Ķiploks.
“Es vispār cienu mūsu premjeru un finanšu ministru, domāju, ka viņi ir diezgan gudri un saprātīgi cilvēki, saprot, kas būtu nepieciešams. Bet ir tā, ka viņiem nav tik liels spēks, lai visu izmainītu, jo ir jāsastopas ar vecajām labajām intrigām, politiskajām ambīcijām, un tas visu apslāpē,” notiekošo ar strukturālajām reformām valstī skaidro Rīgas Ekonomikas augstskolas 2. kursa studente Aļina Sokaļska.
“Valstij būtu jānoalgo kāda pazīstama konsultāciju kompānija vai tas ir Boston Consulting vai McKinsey vai sadarbībā ar kādu universitāti jāveic pilnīga reforma un jāpasūta pētījums par to, kāda ir valsts pārvalde, kas Latvijai būtu piemērota. Ar to būtu jāsāk,” iesaka J. Ķiploks.
Vairāk par ekonomikas aktualitātēm skatieties katru otrdienu LTV-1 kanālā plkst. 22.45 raidījumā "Naudas Zīmes". |