Ogres novada domes preses dienests Publicēts: 2010-12-14 14:23:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
14.decembrī Ogrē tikās Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada izglītības iestāžu vadītāji un izglītības speciālisti, lai uzzinātu jaunāko informāciju par darbu ar iekšējiem un ārējiem dokumentiem.
Semināru izglītības iestāžu vadītājiem un izglītības speciālistiem organizēja Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja Airisa Lepere, kura atklāj, ka šāds seminārs tiek rīkots katru gadu par tobrīd aktuālāko tēmu.
“Pagājušajā tikšanās reizē runājām par izmaiņām izglītības likumā, šoreiz - par izglītības iestāžu vadītāja darbu ar iekšējiem un ārējiem dokumentiem, darba tiesībām. Par šiem jautājumiem runās lektore – pedagoģijas zinātņu maģistre vides izglītībā Aija Nikolaisone, kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs,” skaidro A. Lepere. “Šie jautājumi šobrīd ir aktuāli, jo skolās tiek domāts par reorganizācijas procesiem, par skolotāju pieņemšanu un atbrīvošanu no darba un citiem jautājumiem. Šogad mainījušies dažādi nosacījumi, ar ko izglītības iestāžu vadītāji tiks iepazīstināti.”
Atskatoties uz aizvadīto gadu, A. Lepere to vērtē kā dažādām peripetijām bagātu. “Jau pagājušajā gadā sākām ieviest jauno finansēšanas modeli “Nauda seko skolēnam”, šogad jaunā sistēma pamazām apgūta. Lielākām skolām ar lielāku skolēnu skaitu ir vairāk naudas, skolotājiem lielāka alga. Bet domājot par mazo skolu likvidāciju, uzskatu, ka pirms tam rūpīgi jāizvērtē, cik tas izmaksās – skolēnu pārvadāšana, ēkas uzturēšana un citi izdevumi…,” pārdomās dalās A. Lepere. Arī budžets nākamajam gadam nekādas daudzsološas cerības nevieš: “Arodbiedrība ir vērsusies valdībā ar saviem priekšlikumiem, bet esam maz uzklausīti. Jaunais PVN skars ikvienu cilvēku.”
Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja atklāj, ka viņu visvairāk satrauc bērnudārzu darbinieki, kuri nestrādā 21 stundu nedēļā, bet gan 30 stundas. “Ja skolotājs var piestrādāt līdz 40 stundām, tad bērnudārza audzinātājs – tikai 10 stundas. Arī tehniskie darbinieki iepriekš varēja piestrādāt papildus, bet tagad varēs tikai vienu likmi. Piemēram, auklīte vai sētnieks saņems Ls 200 “uz papīra”, vai cilvēks ar tādu algu var izdzīvot?” retoriski vaicā A. Lepere. |