Fakti.lv Publicēts: 2018-09-30 21:34:00 /
Ziņot redakcijai
Katri Dziesmu un Deju svētki ir lūzuma punkts, kad viens etaps noslēdzas un sākas nākamais, septembrī uzsākot jauno mēģinājumu sezonu norāda TDA “Ogre” vadītājs Edgars Tabors.
Viņš atzīst, ka pēc šovasar aizvadītajiem svētkiem piedzīvots tukšuma brīdis – iztukšoti jutušies ir gan vadītāji, gan dejotāji. “Dejotāji Dziesmu un Deju svētkus uztver kā laika nogriežņus, kad sākas jauna dzīve – tāda pati vai savādāka. Visiem jāsaņemas, jāievelk elpa un ar jaunām idejām jāsāk strādāt. Lai atsāktu mēģinājumus, ir vajadzīgs ļoti liels gribasspēks. To atradām jau dažas nedēļas pēc Dziesmu un Deju svētkiem, gatavojoties savai lomai Ogres pilsētas svētku uzvedumā “Zelta Liepas stāsts”,” norāda kolektīva vadītājs.
Likumsakarīgi, ka pēc katriem Dziesmu un Deju svētkiem daži dejotāji kolektīvu atstāj, bet spēkus iemēģina jauni. Šoreiz kadru mainības “bilanse” ir pozitīva - kolektīvā dejotāju jau ir vairāk, nekā pirms svētkiem un ir sasniegts vēsturiski lielākais dejotāju skaits kolektīva 70 gadu pastāvēšanas vēsturē – 44! Pieņemti tiekot visi dejotgribētāji un viņu pašu ziņā ir lemt vai viņi kolektīvā iederas vai nē. Iespējas izpausties ir visiem un dejot var iemācīties visi.
Prasības pret TDA “Ogre” kā A kvalitātes grupas dalībniekiem ir ļoti augstas. E.Tabors atzīst, ka latiņu vienmēr var pacelt augstāk, taču tā kā kolektīvā nupat uzņemti jauni dalībnieki, tad vispirms viņiem tiks dota iespēja sasniegt kolektīva vidējo dejotprasmes līmeni. “Vispirms kolektīva kopējo izpildījumu un tehniku jāuzceļ līdz tam, kas bija pirms Dziesmu un Deju svētkiem,” norāda kolektīva vadītājs.
Darbs ir pamatīgs – mēģinājumi notiek divas reizes nedēļā pa trīs stundām. Parasti pirmās 40 minūtes ir iesildīšanās, tad tiek atkārtoti latviešu deju pamatsoļi – teciņi, gājiens, palēcieni, divsolis, polka un citi - un visbeidzot apgūtas jaunas kombinācijas un dejas. Tā pēdējo 6 mēģinājumu laikā apgūtas divas jaunas dejas un šobrīd plānā vēl viena. “Sviedri līst jau pirmajās 20 minūtēs, iesildoties. Tad galvenais ir noturēt muskuļu tonusu un siltumu visu atlikušo mēģinājumu laiku,” skaidro E.Tabors. Intensitātes ziņā tautas deju mēģinājumi nebūt neatpaliek no šobrīd tautā populārajām modernajām un latīņamerikas dejām, tieši pretēji. Tautas dejās ievērojamu papildus slodzi dod “auguma turēšana”, visas nodarbības laikā saglabājot atbilstošu stāju.
TDA “Ogre” jaunās sezonas mēģinājumu augļus publika varēs plūkt jau 1.decembrī, kad kolektīvs kāps uz Ogres kultūras centra lielās skatuves, lai piedalītos Latvijas simtgadei veltītā koncertā. Tajā plecu pie pleca dejos Latvijas labākie deju kolektīvi – TDA “Ogre”, “Gatve”, “Kalve”, “Ačkups”, “Bramaņi”, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvi - “Zeperi”, “Talsu kurši”, “Dižbramaņi” un “Raksti”. Savukārt 8.decembrī TDA “Ogre” dejos bērnu deju ansambļa “Pīlādzītis” jubilejas koncertā, bet 15.decembrī startēs Latvijas nacionālā kultūras centra organizētajā jaunrades deju skates pirmajā kārtā – atlasē, kas notiks Ogrē.
|