ogresnovads.lv Publicēts: 2016-09-05 12:06:00 /
Ziņot redakcijai
Domes sēdē 25.augustā Ogres novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja Ogres novada pašvaldības iekšējos noteikumus Nr.10/2016 “Kārtība, kādā Ogres novada pašvaldība sadala valsts budžeta mērķdotācijas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai”.
Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte iepazīstināja deputātus ar izmaiņām pedagogu darba samaksas kārtību valstī saskaņā Ministru kabineta 2016.gada 5.jūlija noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” un 2016.gada 5.jūlija noteikumiem Nr. 445 noteikumu “Par valsts budžeta mērķdotāciju pedagogu darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs”.
Būtiskākās izmaiņas, nosakot katrai skolai pedagoģisko likmju skaitu un algu fondu, ir saistītas ar normēto bērnu skaitu – līdz šim tas bija 8,12 bērni uz vienu pedagoga likmi, pēc jaunā atalgojuma modeļa tas ir 13 skolēni uz vienu pedagoga likmi pilsētas skolās un 11,5 skolēni lauku skolās. Izmaiņas skar arī pedagoga darba slodzi, kas līdz šim vienas likmes ietvaros bija 21 mācību stunda, bet ar pirmo septembri tās būs 30 stundas.
Saskaņā ar ministru kabineta noteikumiem par pedagogu darba samaksu pašvaldība ir tiesīga pārdalīt piešķirtās valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu darba samaksai – šajā mācību gadā līdz 10%, nākamajā mācību gadā – līdz 6% apmērā. “Pārdalot mērķdotācijas, varam atbalstīt skolas ar nelielu skolēnu skaitu, attiecīgi nosakot klašu piepildījumu,” skaidro S.Grunte.
Domes apstiprinātie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ogres novada pašvaldība (aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotācijas vispārējās izglītības iestāžu un interešu izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Mērķdotāciju katrai pašvaldības izglītības iestādēm aprēķinās un sadalīs pašvaldības domes priekšsēdētāja apstiprināta mērķdotācijas komisija, mērķdotācijas aprēķināšanai vispārējās izglītības iestādēm izmanto šādus kritērijus: normēto izglītojamo skaits izglītības pakāpē; īstenotās izglītības programmas; normēto izglītojamo skaita attiecība pret vienu pedagoga mēneša darba likmi.
Izglītojamo skaits katrā izglītības pakāpē tiek noteikts pēc Valsts izglītības informācijas sistēmā reģistrēto izglītojamo skaita uz katra gada 1.septembri. Atbilstoši izglītības iestādes īstenotajām izglītības programmām attiecīgajam gadam apstiprinātā finansējuma ietvaros izglītojamo skaitam piemēro Ministru kabineta noteiktos koeficientus.
Savukārt izglītības iestādes vadītājs mērķdotāciju sadalīs atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un pašvaldības domes apstiprinātajiem noteikumiem. Katrai izglītības iestādei jāizstrādā sava kārība mērķdotācijas sadalē, nodrošinot mērķdotācijas sadales atklātību.
Domes apstiprinātajā kārtībā par mērķdotācijas sadali noteikts, ka pieļaujamo mērķdotācijas pārdale ne vairāk kā 10 % apmērā no pašvaldībai aprēķinātā finansējuma šajā mācību gadā un ne vairāk kā 6 % apmērā 2017./2018. mācību gadā tiks izmantota novada pagastu skolās un filiālēs, nodrošinot darba samaksu pedagogiem, administrācijai un atbalsta personālam.
Valsts budžeta mērķdotācijas finansējumu interešu izglītības programmu pedagogu darba samaksai komisija izvērtēs un sadalīs izglītības iestādēm atbilstoši skolēnu skaitam un programmu nodrošinājumam.
Bez atalgojuma par darbu atbilstoši tarifikācijai pedagogiem ir iespēja saņemt arī piemaksu par iegūto kvalitātes pakāpi. Katrā izglītības iestādē tiek veidots rezerves fonds (nepārsniedzot piešķirtās mērķdotācijas apmēru), paredzot finansējumu pedagogu aizvietošanai, ilgstoši slimojošu izglītojamo izglītošanai, pedagogu atvaļinājumu kompensācijām un piemaksām par papildu pedagoģisko darbu.
Saskaņā ar novada pašvaldības domes apstiprinātajiem noteikumiem skolās, kurās izglītojamo skaits klasē ir mazāks par 8 skolēniem 2016./2017. mācību gadā un mazāks par 9 bērniem 2017./2018. mācību gadā, tiek veidotas apvienotās klases piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros. |