ogresnovads.lv Publicēts: 2015-11-26 09:55:00 /
Ziņot redakcijai
Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības Ministrija (VARAM) apstiprinājusi Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plānu, kurā iekļauta Ogres pilsētas piegulošo teritoriju aizsardzībai nepieciešamo pasākumu izstrāde un īstenošana.
Saistībā ar plāna apstiprināšanu, 25.novembrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis kopā ar pašvaldības Attīstības departamenta direktoru Kasparu Kluci tikās ar Latvijas Republikas Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.
Sanāksmē tika pārrunāta tālākā rīcība un nākamie soļi problēmas atrisināšanai, lai samazinātu applūduma risku Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta teritorijās. Kopumā plūdu apstiprināšanas plānā iekļauts finansējums 4,2 miljonu eiro apmērā dambja būvniecībai pie Ogres iztekas Daugavā, lai nodalītu Daugavas un Ogres upes straumes, jaunā dambja turpinājuma būvniecībai un Ogres upes gultnes tīrīšanai.
E.Helmanis par Ogres iekļaušanu Daugavas baseina plūdu apstiprināšanas plānā uzsver, ka tas ir nākamais solis, kas panākts, virzienā uz problēmas atrisināšanu, un plūdu problēma nav jārisina mirklī, kad ir plūdi, bet savlaicīgi.
Šobrīd noslēdzies Ogres novada pašvaldība īstenots projekts “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot Ogres upes neapplūstoša aizsargdambja rekonstrukciju” saskaņā ar 2015.gada 28.jūlijā noslēgto vienošanos par projekta īstenošanu starp Ogres novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līguma aģentūru. Jau minējām, ka noslēgusies projekta 4.kārta, kurā veikta esošā pagaidu dambja rekonstrukcija, kas maksimāli samazinās Ogres upes palu ūdeņu filtrāciju caur dambja uzbērumu un nostiprināts aizsargdambis, paaugstinot to līdz aprēķinātai plūdu riska atzīmei, un izbūvēts ūdens necaurlaidīgais ekrāns visā aizsargdambja garumā.
Projekta mērķis bija veikt Ogres upes neapplūstoša aizsargdambja Ogrē rekonstrukciju, samazināt augstu plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētas teritorijā, tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi un saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku pastāvēšanu, kā arī vides aizsardzību. |