Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Liene Vaskāne, Ogres novada sociālā dienesta projektu vadītāja
  Publicēts: 2013-03-25  16:09:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

20.martā Ogres novada sociālais dienests rīkoja starpinstitucionālo un starpprofesionālo speciālistu tikšanos.

Tajā piedalījās Ogres skolu sociālie pedagogi (A.Daugule, E.Mačukāne, N.Pavlova, I.Voiciša, N.Miroļubova, Dz.Bormane), Ogres rajona policijas pārvaldes kārtības policijas biroja 2.nodaļas vecākā inspektore (nepilngadīgo noziedzības novēršana) L.Grīnberga, Ogres novada pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu vecākais inspektors S.Lange, Ogres bāriņtiesas priekšsēdētāja D.Zariņa, Ogresgala bāriņtiesas priekšsēdētāja I.Andersone un sociālo pakalpojumu sniedzēji: Ģimenes atbalsta dienas centra vadītāja Gunda Rudene, krīzes centra „Laipas” vadītāja M.Vaivare, Ogres sociālā centra Atbalsta nodaļas ar bērniem vadītāja G.Lūse, Suntažu sociālā centra sociālā darbiniece I.Linde, Ogres novada sociālā dienesta vadītājas vietniece I.Reinholde, Ogres novada sociālā dienesta projektu vadītāja L.Vaskāne.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par bērnu tiesisko aizsardzību stiprināšanu, aktualizēti bērnu tiesiskās aizsardzības sociālo pakalpojumu sniedzēji Ogres novadā – Ģimenes atbalsta dienas centrs (turpmāk – ĢADC) un krīzes centrs „Laipas”. ĢADC mērķis ir organizēt sociālā riska ģimeņu bērnu un jauniešu brīvo laiku, risināt ģimeņu sociālās problēmas sadarbībā ar sociālā dienesta speciālistiem un citām institūcijām. Bērni centrā pavada laiku pēc skolas un citos brīvos brīžos. Caur bērnu/jauniešu rotaļām, aktivitātēm un sarunām profesionālie speciālisti spēj identificēt sociālo problēmu, ja tāda ģimenē pastāv, un iespēju robežās uzsāk sociālo darbu ar bērnu un ģimeni. Sākotnējais sociālais darbs sastāv no pārrunām, kuru laikā bērnā attīsta sociālās prasmes un iemaņas, kā arī higiēnas jautājumu un citu dzīves prasmju apguve. 

Nepieciešamības gadījumā sociālais darbs turpinās Ogres sociālā centra Atbalsta nodaļā ar bērniem, kur jau tiek īstenots psihosociālais darbs ar ģimeni. Sarežģītākās situācijās tiek iesaistīts krīzes centrs „Laipas”. Krīzes centrs vardarbībā cietušiem bērniem „Laipas” sniedz diennakts sociālo rehabilitāciju, psiholoģisko palīdzību, nodrošina drošu naktsmītni, ēdināšanu un tiesību aizsardzību bērniem vecumā 5-18 gadiem. Krīzes situācijās tiek sniegts īslaicīgs patvērums sievietēm un jaunākiem bērniem. Šajā centrā tiek īstenota psihosociālā rehabilitācija bērnam, ja tiek identificēta vardarbība ģimenē. 

Ir brīži, kad problēmas risināšanā iesaistās policija un/vai bāriņtiesa. Visu šo iepriekšminēto darbību vēlamais rezultāts ir laimīgs, attīstīts un dzīvespriecīgs bērns. Lai maksimāli tuvotos vēlamajam rezultātam, visām institūcijām ir cieši jāsadarbojas. Tikšanās laikā izskanēja viedokļi, kā uzlabot jau esošo sadarbību, to pilnveidot, lai savlaicīgi identificētu un veiksmīgi risinātu ģimeņu sociālās problēmas – vardarbība (fiziska, seksuāla, emocionāla, bērna pamešana novārtā), atkarības, dzīvesprasmju iztrūkums, sociālo iemaņu trūkums.

Apkārtējā sabiedrība var palīdzēt, laicīgi pievēršot attiecīgo institūciju uzmanību uz problēmām un situācijām, kurās ir iesaistīti bērni. Neesiet vienaldzīgi!!!




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības