Ritvars Raits, “Ogres Vēstis Visiem” Publicēts: 2010-07-01 16:30:00 / Pašvaldība
Ziņot redakcijai
Februārī pašvaldības izdevumā «Lielvārdes Ziņas» parādījās informācija, ka SIA «Lielvārdes Remte», sākot ar šā gada 1.aprīli, no apsaimniekošanas maksas izdalīs atkritumu savākšanas samaksu un maksu par nekustamā īpašuma nodokli zemei pie un zem daudzdzīvokļu mājām. Toreiz grūti bija kaut starp rindiņām izlasīt, ka patiesībā notiks tās pašas apsaimniekošanas maksas paaugstināšana, turklāt – apstrīdama.
Tiem, kuri nav lielvārdieši, paskaidrošu, ka SIA «Lielvārdes Remte» ir pašvaldības uzņēmums, kas nodarbojas ar dzīvojamo namu apsaimniekošanu un komunālo pakalpojumu sniegšanu Lielvārdē. Drīz pēc iepriekšminētās informācijas publicēšanas apmeklēju uzņēmumu, un viena no darbiniecēm man ļoti loģiski izskaidroja, kāpēc, piemēram, būtu jāizdala samaksa par atkritumu savākšanu. Iepriekš visiem dzīvokļu īpašniekiem bija vienāda apsaimniekošanas maksa par vienu kvadrātmetru. Tādējādi iznāca, ka cilvēkam, kurš viens dzīvo lielākā dzīvoklī, par savu atkritumu aizvešanu jāmaksā vairāk, nekā veselai ģimenei, kuri dzīvo mazākā dzīvoklī.
Izskaidrojums bija tik likumsakarīgs, ka sākumā es pat īsti nepievērsu uzmanību, ar ko tad neapmierināti lielvārdieši, uzdodot jautājumus pašvaldības mājas lapā www.lielvarde.lv. Izrādās, viņu neapmierinātībai bija pamats, jo, lai arī rēķinos par aprīli samaksa par atkritumu savākšanu bija izdalīta atsevišķi, pati apsaimniekošanas maksa nesamazinājās, tātad – praktiski tā palielinājusies.
Tikai jūnijā «Lielvārdes Ziņās» parādījās SIA «Lielvārdes Remte» atvainošanās par iepriekš neprecīzi sniegto informāciju. Nu jau visiem saprotami bija paskaidrots, ka šā gada 22.janvārī uzņēmuma valdes sēdē ticis nolemts maksu par atkritumu savākšanu atdalīt no apsaimniekošanas maksas, apsaimniekošanas maksas lielumu tajā pašā laikā atstājot nemainīgu. Naudas līdzekļi, kas bija paredzēti atkritumu savākšanas pakalpojumu segšanai, palikšot katra daudzdzīvokļu nama rīcībā, lai varētu nodrošināt uzturēšanas un apsaimniekošanas pakalpojumus un segt remontus.
Intereses pēc paskatījos līgumā, ko savulaik es, dzīvokļa īpašnieks, noslēdzu ar pašvaldības uzņēmumu «Remte». Tur balts uz melna rakstīts, ka apsaimniekošanas maksas lielumu mainīt var tikai ar domes lēmumu. Lai gan mans līgums, cik zinu, joprojām ir spēkā, intereses pēc paprasīju kaimiņam viņa līgumu, kas slēgts jau ar «Lielvārdes Remte». Tajā bija atrunāts, ka apsaimniekošanas maksu mainīt var, tikai līgumslēdzēju pusēm savstarpēji vienojoties. Toties viens nosacījums abos līgumos bija identisks – par izmaiņām apsaimniekošanas maksā uzņēmumam savi klienti jāinformē sešus mēnešus iepriekš, nevis trīs mēnešus pēc tam, kā tas noticis šajā gadījumā.
«OVV» jau rakstīja, ka Lielvārdes novada pašvaldība līdzekļu ekonomijas nolūkā savā uzņēmumā SIA «Lielvārdes Remte» valdes locekļu skaitu samazināja no trim līdz vienam. Tagad izrādījās, ka kokam ir arī otrs gals – vienīgais valdes loceklis lēmumus, kas var atstāt būtisku ietekmi uz lielvārdiešu maciņiem, var pieņemt vienpersoniski, turklāt pat bez ekonomiskā pamatojuma.
Apmeklējot Lielvārdes novada domes sēdes, nereti nācies redzēt, kā deputāti lemj, piemēram, par cenas noteikšanu suvenīru pildspalvām 0,55 latu apmērā. Toties par šādu pašvaldības uzņēmuma lēmumu vismaz tie tautas kalpi, ar kuriem man gadījās aprunāties, nemaz nebija informēti. Varbūt Lielvārdes novada pašvaldībai tomēr derētu pārskatīt SIA «Lielvārdes Remte» statūtus un ieviest papildinājumu, ka lēmumi par apsaimniekošanas maksas izmaiņām jāapstiprina domei?
|