Fakti.lv Publicēts: 2021-11-06 10:17:00 /
Ziņot redakcijai
Veselības ministrs Daniels Pavļuts izdevis rīkojumu Nr. 212 “Par piemaksu piešķiršanu atbildīgo institūciju ārstniecības personām un pārējiem nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā”.
Piemaksas paredzēts izmaksāt laika par laika periodu no 1. oktobra līdz 31. decembrim.
Rīkojums paredz piemaksu ģimenes ārstam 2 301,25 euro (tai skaitā VSAOI 23,59%), kas ir 100% apmērā no atalgojuma, kas tiek iekļauts valsts apmaksātajos veselības aprūpes tarifos ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem. Piemaksa ģimenes ārsta praksē strādājošai māsai un ārsta palīgam - 1 380,50 euro (tai skaitā VSAOI 23,59%), kas ir 100% apmērā no atalgojuma, kas tiek iekļauts valsts apmaksātajos veselības aprūpes tarifos ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem. Piemaksa ģimenes ārsta praksē strādājošam rezidentam noteikta 1 766,66 euro (tai skaitā VSAOI 23,59%), kas ir 100% apmērā no normatīvajos aktos noteiktā atalgojuma rezidentam pirmajā un otrajā rezidentūras gadā pamatspecialitātē pārējās ārstniecības iestādēs. Tāpat uzdots ģimenes ārstiem līdz 2021. gada 9. novembrim, 2021.gada 9.decembrim un 2022.gada 10.janvārim iesniegt Nacionālajā veselības dienestā atskaiti par šā rīkojuma 8.punktā minēto prakses atvērtības un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas izpildi par iepriekšējo mēnesi.
Piemaksa 100% apmērā no mēnešalgas paredzēta:
- ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās pēc hospitalizācijas plāna tiek stacionēti Covid-19 pacienti, nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem, kuri veic Covid-19 pacientu ārstēšanas procesu;
- kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās pēc hospitalizācijas plāna tiek stacionēti Covid-19 pacienti, uzņemšanas nodaļās nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem;
- ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem, kas iesaistīti Covid-19 testēšanā;
- ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem, kuri veic Covid-19 pacientu mājas aprūpi.
Piemaksa 50% apmērā no mēnešalgas noteikta ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās pēc hospitalizācijas plāna netiek stacionēti Covid-19 pacienti, uzņemšanas nodaļās nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem.
Piemaksa 30 % apmērā no mēnešalgas noteikta:
- ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās pēc hospitalizācijas plāna tiek stacionēti Covid-19 pacienti, iestādes administrācijā nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;
- ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās pēc hospitalizācijas plāna netiek stacionēti Covid-19 pacienti, nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem, kuri iesaistīti ar citu diagnozi stacionētu pacientu aprūpē, līdz pārvešanai, ja pacientam tiek konstatēta Covid-19 infekcija.
Piemaksa 100% apmērā no pakalpojuma tarifā noteiktā atalgojuma ambulatorajās ārstniecības iestādēs un stacionāro ārstniecības iestāžu ambulatorajās nodaļās nodarbinātajiem, tai skaitā rezidentiem, kuri sniedz sekundāros ambulatoros aprūpes pakalpojumus vai veselības aprūpes pakalpojumus mājās Covid-19 pacientiem un Covid-19 pacientu kontaktpersonām.
Piemaksa 100% apmērā no mēnešalgas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēs nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā. Piemaksa 50% apmērā no mēnešalgas noteikta citiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem un ierēdņiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā un Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā.
Piemaksa 30% apmērā no mēnešalgas noteikta ierēdņiem un darbiniekiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā Veselības ministrijā, Nacionālajā veselības dienestā, Valsts asinsdonoru centrā, Veselības inspekcijā.
Veselības ministra rīkojums paredz arī virkni cita veida piemaksu, kā arī kontroles pasākumus. |