Fakti.lv Publicēts: 2013-12-19 13:44:00 /
Ziņot redakcijai
Šodien dabas parkā „Ogres Zilie kalni”atklāts un iesvētīts skatu tornis, kas atrodas netālu no Dubkalnu ezera Ikšķiles novada teritorijā.
„Ceram, ka šis tornis iekaros ne tikai iedzīvotāju, bet arī tūristu atsaucību,” norādīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs. Viņš atzina, ka torņa tapšanā lielu ieguldījumu devis tā idejas autors, deputāts Egils Helmanis, kurš palīdzējis sarūpēt valsts līdzfinansējumu – 50 tūkstošus latu - torņa būvniecībai. Pa 11 tūkstošiem tornī ieguldījušas arī Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības.
Savukārt Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš torņa būvniecību minēja kā labu piemēru divu pašvaldību sadarbībai. „Ikšķiles novads vienmēr ir respektējis kaimiņus un arī centies pēc iespējas kopīgi risināt šādus jautājumus. Būsim reālisti – te ir vēsturiskas teritorijas. Gan ogrēnieši, gan ikšķilieši, šeit atpūšoties, ir izveidojuši savas takas, bet tagad par mūsu iedzīvotāju interesēm šajā teritorijā gādā abu novadu kopīgi izveidotā tūrisma attīstības aģentūra. Ceru, ka torni novērtēs gan mūsu novadnieki, gan tūristi, kas apmeklēs šo teritoriju,” sacīja I.Trapiņš, aicinot kopīgiem spēkiem arī turpmāk attīstīt vēstures mantojumu – Zilo kalnu dabas parku, veidojot to par Latvijas nozīmes tūrisma objektu, ar ko varam lepoties.
Savukārt projekta uzraudzības padomes bijušais priekšsēdētājs Egils Helmanis norādīja, ka torņa tapšana bijusi iespējam, sadarbojoties trīs pašvaldībām – Ogrei, Ikšķilei un Rīgai, jo liela daļa teritorijas atrodas „Rīgas mežu” pārziņā. Viena saimnieka trūkums parka teritorijai ilgstoši kavēja tā attīstību, bet vienojoties ar Rīgu par parka teritorijas daļas nomu, sākusies tā intensīvāka attīstība. „Tikai labiekārtojot parku, spēsim to nosargāt. Kopā sadarbojoties, var izdarīt daudz vairāk ,” sacīja E.Helmanis.
Ikšķiles novada domes izpilddirektors Guntars Kurmis projekta autora vārdā pauda atzinību Ikšķiles novada domes pašvaldības būvvaldei un torņa būvniekiem. G.Kurmis norādīja, ka tornis ir sarežģīts objekts ne tikai no būvniecības, bet arī ekspluatācijas viedokļa. „Ja kādam paslīdēs kāja, nebūs kas pados roku. Cilvēkiem ir jāapzinās – kāpjot šajā tornī, ir jāpaskatās, ko saka sirsniņa, vai tā izturēs kāpienu, vai ir labs laiks, vai nav vējains? Varbūt kādā dienā jāizvēlas tornī nekāpt. Laika apstākļi ietekmē to, kā jūtamies tur augšā. Cienīsim sevi, priecāsimies par skatu. No torņa tiešām var redzēt Rīgu,” norādīja G.Kurmis.
Pēc amatpersonu uzrunām sekoja torņa atklāšana, kuras laikā simbolisko lentu grieza gan I.Trapiņš, gan E.Bartkevičs, bet pēc torņa iesvētīšanas to iemēģināja pirmie drosminieki. Visi vienlaikus tornī kāpt tomēr nevarēja – uz tā konstrukcijām vienā laikā drīkst atrasties ne vairāk kā 20 cilvēki.
Jau ziņots, ka skatu torņa izbūve ir viens no dabas parka labiekārtošanas plānotajiem darbiem, kurus organizē „Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra”. Projekta ietvaros izbūvēts 30,4 metrus augsts skatu tornis, kā arī kāpnes.
Būvniecības darbus uzsāka 2013.gada augustā pēc iepirkuma procedūras rezultātu apstiprināšanas. Darbus realizēja SIA „Jaunmāja”, būvuzraudzību veica Jānis Gabrāns, bet autoruzraudzību- „SIA A Vide”. Projekta kopējā līguma summa sastādīja LVL 56 754,00.
Kā zināms, vasarā Dubkalnu ezera stāvkrastā ierīkota arī skatu platforma, galdi ar soliem atpūtai un informatīvais stends apmeklētājiem. Ar katru gadu dabas parks kļūst draudzīgāks un pieejamāks gan atpūtas un sporta mīļotājiem, gan arī tūristiem.
|