ogresfakti Publicēts: 2012-11-07 13:38:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
Šodien Ogres 1.vidusskolā uz konferenci par atbalsta pasākumu sniegšanu mācību procesā pulcējas apmēram 150 pedagoģijas nozares pārstāvji no visas Latvijas, galvenokārt skolu direktori, logopēdi, psihologi un sociālie darbinieki.
Konferenci organizē Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA), Vispārējās izglītības satura centrs un Ogres 1.vidusskola, kas atbalsta pasākumu sniegšanā kļuvusi par pirmrindnieku, paraugu un pozitīvas pieredzes avotu kolēģiem citviet Latvijā. LIVA un Ogres 1.vidusskolas direktore Ineta Tamene norāda, ka normatīvie akti noteiktos gadījumos ļauj skolā izmantot dažādas atgādnes, "špikerus", laika pagarinājumu eksāmenā, sēdēšanu pirmajā solā, kalkulatoru. Šie "bonusi" gan pieejami vien pēc attiecīga speciālista - logopēda, psihologa vai cita - atzinuma, gadījumos, kad bērnam ir kāda veida mācīšanās grūtības, piemēram, disleksija. Lai palīdzētu šādiem audzēkņiem, pedagogiem nereti jābūt radošiem un jārod kāds, iespējams, oriģināls risinājums. "Domājam paši ko un kā darīt, kādas metodes izmantot, tās bieži vien ir mūsu idejas. Varbūt šādam bērnam ir jādod nevis astoņi uzdevumi, bet četri, vai jāļauj kontroldarbu pabeigt pēc stundām," skaidro I.Tamane, "Gribam, lai šajā problēmā ieklausās un saprot, ka tā nav tik liela, ka tā ir risināma. Atbalsta pasākumus var realizēt ikviena, arī liela skola."
Ogres 1.vidusskolā atbalsta pasākumus saņem apmēram 60 bērni. Viņiem tiek veltīta lielāka uzmanība, darbojas pagarinātās grupas, arī 5.-7.klasei, kurām citās skolās šāda veida atbalsts netiek sniegts. Nepieciešamības gadījumā skolotājs palīdz veikt mājasdarbus un izprast apgūstamo vielu. Rezultāti mēdz būt pārsteidzoši - mācību viela ne vien tiek apgūta labāk, bet dažkārt pat uz "10"! Šādus bērnus savā pulkā labprāt pieņem arī vienaudži, un nereti pat izmanto viņu palīdzību mācību procesā. Bet - pats galvenais - atbalsta pasākumu rezultātā bērni iemācās sadzīvot ar saviem trūkumiem, un, izmantojot palīglīdzekļus vai īpašas informācijas apguves metodes, novērtēt sevi un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. |