Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-06-30  11:26:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Peldēšanas sezona ir atklāta, taču sabiedrībai trūkst informācijas par bijušā Ogres rajona teritorijā esošo peldvietu ūdens kvalitāti. Atbildīgie dienesti to vienkārši pātraukuši uzraudzīt.

Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas pārstāve, higiēnas ārste Ilga Gluhovska skaidro, ka finanšu trūkuma dēļ šogad tiek veikts ūdens monitorings tikai jūras peldvietās. Ja iepriekšējos gados ūdens paraugi ņemti 286 vietās visā Latvijā, tad šogad tikai 47. “Vairāk mēs nevarējām,” atzīst I.Gluhovska.

Veselības inspekcijas mājas lapā publicētā informācija gan liecina, ka arī šogad tiek uzraudzīta ūdens kvalitāte arī Bābelītes ezerā, Juglas ezerā, Siguldā, Kuldīgas novadā, Dobeles novadā, vairākās peldvietās Daugavpilī, Krāslavā un Jēkabpilī, kas nebūt nav jūras peldvietas. Sarunas gaitā I.Gluhovskai nākas atzīst, ka ūdens monitorings šajās vietās tiekot veikts, jo “tur tās pašvaldības pieteicās.” Šīm “laimīgajām” pašvaldībām monitoringu apmaksā valsts, bet pārējo, tajā skaitā Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles peldvietu uzraudzīšanai naudas nepietiekot. Šāda situācija radusies, jo bijušās Ogres rajona pašvaldības neesot izrādījušas interesi par ūdens monitoringu, apgalvo I.Gluhovska. Viņa gan norāda, ka pašvaldības varot pašas par saviem līdzekļiem pasūtīt ūdens monitoringu, par vienu reizi maksājot apmēram 100 latus.

Ogres novada domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs gan šādam skaidrojumam nepiekrīt. Viņš noliedz, ka Ogres novada pašvaldība nebūtu izrādījusi interesi par monitoringa veikšanu peldvietās, tieši pretēji – atbildīgie dienesti to pārtraukuši, neko nejautājot un nebrīdinot pašvaldību.

“Līdz šim peldūdeņu monitoringu veica Sabiedrības veselības aģentūra (tagad šī iestāde ir Valsts Veselības inspekcijas sastāvā) par valsts budžeta līdzekļiem. Ne 2009.gadā, ne šogad sarakstes reģistrā nav nevienas vēstules no Veselības inspekcijas ar informāciju par monitoringa pārtaukšanu un piedāvājumu pašvaldībai to veikt par pašvaldības budžeta līdzekļiem,” skaidro N.Sapožņikovs.
 
Peldūdens kvalitātes pārbaudi var veikt jebkura sertificēta laboratorija. Ja būs nepieciešams, Ogres pašvaldība sola organizēt ūdens kvalitātes pārbaudi savā teritorijā un segt izdevumus. Šā gada speciālajā budžetā sadaļā “dabas aizsardzība” līdzekļi šim nolūkam gan nav ieplānoti, bet, ja būs nepieciešamība, tad finansējums atradīsies, izdarot attiecīgus grozījumus budžetā. Līdz šim, iepriekšējos gados, ūdens kvalitāte publiskajās ūdenstilpnēs vienmēr ir bijusi atbilstoša normām, atceras N.Sapožņikovs.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Piemēram 
2010-06-30  21:32:29
,Ogrē jau izsenis noteikts personu loks mācējušas mērīties tikai ar krāniņiem, kā arī atļaut pēc iespējas nelikumīgāk iemērīt apbūves gabalus tuvu stāvošām personām un uz "sadarbību" vērstiem treknuļiem. Pat tad, kad piedirstas dzeramā ūdens akas privātmājās, vēl runā pretī, un izliekas neko nezinām, kamēr citi nepasaka priekšā.

red spot 
2010-06-30  14:34:29
mērīsim ar pumpām

nu nu 
2010-06-30  14:28:21
Tagad visas četras bijušā rajona pašvaldības var sacensties savā starpā, izrādot interesi par ūdens kvalitāti pašvaldību teritoriju peldvietās. Ja patiesi rūp iedzīvotāju veselība, kvalitāti kontrolēs, ja ne - katrs pats varēs paļauties uz savu ožu, garšu un tausti. Un kāpēc gan neattīstīt savas maņas?

hmm 
2010-06-30  14:25:23
tas tiešām ir dīvaini ka nomalēs mēra bet ne lielākajā novadā

ess 
2010-06-30  11:54:59
Pareizi rīkojas, lai nešokētu iedzīvotājus par katastrofālu ūdens kvalitātes pazemināšanos ūdenstilpnēs. Kā jūs domājiet, vai šis milzīgais intensīvo cūku daudzums, ko nobaro mazajā Latvijā paliek bez sekām? Vai to šķidrmēsli + ķimikālijas, ko izlej uz tīrumiem nepiesārņo plašu apkārtni, jo monitoringi netiek veikti ne augsnei, ne ūdenim, ne gaisam. Droši vien drīz arī Ogres novads būs "lepns " par savu iedibinājumu. Un pēc nedaudz gadiem nāksies no budžeta novirzīt lielas naudas summas vides atveseļošanā...

atkal 
2010-06-30  11:33:46
uzmeta

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības