Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Uģis Amons, Protolab Network Ogre vadītājs
  Publicēts: 2010-03-11  16:33:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

26.februārī Ogrē, Akmeņu ielā 47, biznesa inkubatora telpās tika atklāta moderna elektronikas laboratorija – Protolab Network Ogre. Jaunajā laboratorijā ir pieejams Latvijā modernākais iespiesto plašu prototipēšanas un testēšanas pakalpojumu centrs, ko laipni aicināti izmantot gan uzņēmēji, gan elektronikas un elektrotehnikas jomu studenti.

Līdz šim Latvijas elektronikas un elektrotehnikas uzņēmumi iespiesto plašu prototipēšanu, marķēšanu un testēšanu pasūtīja ārvalstu sadarbības partneriem, bet jaunā laboratorija ļaus šīs darbības veikt tepat, Latvijā. Protolab Network Ogre piedāvātie pakalpojumi uzņēmumiem būs pieejami, sākot ar 1. martu.

Elektronikas un elektrotehnikas uzņēmumiem Protolab Network Ogre  piedāvā augstas kvalitātes PCB (Printed Circuit Board) iespiesto plašu prototipēšanas pakalpojumus, lāzera marķēšanu, JTAG (Joint Test Action Group) testēšanu (trīskāršas seriālās saskarnes kontrolers boundary-scan testēšanas veikšanai) un 3D CAD (Computer - Aided Design) projektēšanu un simulācijas.

Laboratorijā pieejamā inovatīvā prototipu iespiesto plašu lāzera strukturēšanas tehnoloģija nodrošina ātru ražošanas procesu, bezatlikumu tehnoloģiju, augstu precizitāti, ar to ir iespējams veikt augsta sarežģītības līmeņa darbības, ko grūti panākt ar tradicionālo tehnoloģiju palīdzību.

Iespiestā plate (Printed Circuit Board) ir īpaši izgatavota elektroniska shēma, kurā rūpnieciski iestrādāti elektrovadoši posmi mikroshēmu un citu elektronisko detaļu savienošanai. Iespiestās plates plaši izmanto elektronikas un elektrotehnikas ražošanā, piemēram, datoros, mobilajos telefonos, audio un video aparatūrā, sadzīves piederumos, transportlīdzekļos u.tml.

Protolab Network Ogre izvedota ar ERAF atbalstu Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas «Linking Estonia – Latvia» ietvaros. Protolab Network Ogre laboratorijas izveidē ieguldīti 420 tūkstoši eiro.

Protolab Network Ogre projekta vadošais partneris ir Tartu zinātnes parks. Projekta partneri no Latvijas puses – Ventspils inženierpētniecības centrs un Ogres Biznesa un inovāciju inkubators.

Ogres Biznesa un inovāciju inkubators (OBII) darbu sāka 2007. gadā. OBII dibinātāji ir Ogres novada dome, Ogres rajona padome un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

«Protolab Network Ogre nodrošinās vietējiem Latvijas elektronikas un elektrotehnikas ražotājiem atbilstošu infrastruktūru un atvieglos iespiesto plašu prototipu izveidi, materiālu un produktu testēšanu un analīzi, kā arī ļaus ieekonomēt līdzekļus, jo šīs darbības turpmāk augstā līmenī būs iespējams veikt tepat, Latvijā. Jaunā laboratorija kalpos arī kā platforma sadarbībai un zināšanu pārnesei, veidojot saikni starp produkta ražošanā iesaistītajām nozarēm un akadēmisko vidi,» stāsta Protolab Network Ogre vadītājs Uģis Amons.

Laboratoriju atklāšanā piedalījās gan elektronikas nozares uzņēmēji, gan pārstāvji no Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas, RTU, Ogres novada pašvaldības, Rīgas plānošanas reģiona u.c.

Laboratorijas atklāšanā notika jauno laboratorijas iekārtu un programmatūras iespēju demonstrējumi.
 
 




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības