Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-12  11:30:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Krīzes laikā taupības nolūkos atliekam daudzas lietas, taču tikai retais spēj “atlikt” zobu sāpes, kad mutes veselības problēmas.

Par spīti dižķibelei rinda pie zobārsta aizņemta divas nedēļas uz priekšu, atzīst SIA “Dolero” stomatoloģe Sandra Siliņa. Tiesa gan “treknajos gados” rinda uz nelielo zobārstniecību Ogrē, Druvas ielā 8 bijusi divas – trīs reizes garāka. Pacientu skaits manāmi sarucis pēc Jaunā gada svinībām, taču nu atkal pieaug. Un kā nu ne – jo ilgāk tiek atlikta zoba ārstēšana, jo tā kļūst dārgāka, bet sāpes – jūtamākas.

Jūtami zobārstu klientu skaits sarucis arī pagājušā gada jūlijā, kad daudziem samazināja algas un pensijas. Tomēr arī grūtākos laikos pastāvīgie klienti zobārstniecības kabinetu apmeklē daudz maz regulāri. Jo saprot, ka, risinot zobu problēmas ātrāk, var krietni ietaupīt. Kā nu ne - ja divas reizes gadā apmeklējot zobārstu profilakses nolūkos, viens apmeklējums maksā apmēram 24 latus, tad ārstējot iekaisušu zobu izmaksas var sasniegt pat 70 latus uz vienu zobu.

“Ja cilvēks nāk regulāri labot visus mazos caurumiņus, tad tas, protams, ir ekonomiskāk, nekā, ja viņam, piemēram, ir iekaisis nervs. Tad šis nervs ir jāņem ārā, jātīra kanāli. Tie jau ir divi vai trīs seansi. Katrā seansā par zobārsta darbu ir jāmaksā. Kopumā tas sadārdzina pat trīskārtīgi, salīdzinot ar vienkāršu plombes ielikšanu,” skaidro zobārste.

Tiesa gan, zobārstu pacienti kļuvuši izvēlīgāki un pieticīgāki, izvēlas vienkāršākas lietas. Retāk tiek izmantotas zobu higiēnas procedūras. “Kādreiz cilvēki vienā reizē laboja divus, trīs un četrus zobus. Tagad biežāk izvēlas labot pa vienam,” piebilst S.Siliņa.

Zobu ārstēšana krīzes apstākļos tiek rūpīgāk plānota, parasti pēc pensijas vai algas dienas. Par velti tiek ārstēti bērni līdz 18 gadu vecumam, kaut gan ar slimokases finansējumu iespējams segt tikai daļu no izmaksām.

Šajos apstākļos zobārstu pakalpojumu cenām, protams, nav tendence pieaugt, taču arī izmaksas nesamazinās - ne par telpu nomu, ne elektrību, ne apkuri. Neviens materiāls nav palicis lētāks, skaidro S.Siliņa.

S.Siliņa norāda, ka zobu veselībā liela nozīme ir ģenētikai. Kaut arī saldumi zobus bojā, mēdz būt gadījumi, kad cilvēkam, kurš par zobiem maz rūpējas, tie ir labā stāvoklī. Un otrādi.

Lai samazinātu risku, dienā zobus vajadzētu tīrīt divas reizes vai - vēl labāk – pēc katras ēdienreizes. Laba lieta ir košļājamās gumijas bez cukura. To gaalvenā funkcija ir siekalu izdalīšanās veicināšana. “Siekalas dabīgi apskalo zobus un tos notīra. Būtībā tas ir viss, vairāk košļājamā gumija nedara," norāda S.Siliņa. Līdz ar to nav starpības kādu košļeni jūs košļājat, ja vien tā ir bez cukura. Tieši to pašu efektu panāksiet arī, izskalojot muti ar ūdeni. Ūdens gan būs lētāks, nekā košļene.

Par zobu veselību var konsultēties pa tālruni: 65071009.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības