Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ikskile.lv/Fakti.lv
  Publicēts: 2016-11-12  10:06:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

11.novembrī Lāčplēša dienai par godu sarkanbaltisarkanie karogi, ziedi un svecīšu liesmas rotāja Ikšķiles novadu. Jau tradicionāli Ikšķiles novadā Lāčplēša diena tiek atzīmēta īpaši- vēsturiski šeit jau 1917.gadā notikušas sīvas kaujas, kurās simtiem latviešu strēlnieku atdevuši dzīvību brīvas dzimtenes vārdā.

Tīnūžu pamatskolas skolēni, godinot kritušos karavīrus, devās pie tēlnieka Jāņa Karlova veidotā „Varoņu altāra”, kas veltīts latviešu strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas Pirmā pasaules kara laikā. Vēlāk pie skolas no svecītēm tika veidota Latvijas kontūra, kas, tumsai iestājoties, skaisti mirdzēja.

Savukārt Ikšķiles vidusskolā jau 18 reizi notika varoņu dienai veltītās Starptautiskās spēka vīru sacensības “Lāčausis”, kurās spēkiem mērojās jaunieši no Ikšķiles vidusskolas, Tīnūžu pamatskolas un Šaukenu vidusskolas (Lietuva). Pasākuma atklāšanā aikido cīņas mākslas paraugdemonstrējumus rādīja Kaspars Timma un jaunie cīkstoņi.

Vieni no skaistākajiem un emocionālākajiem Lāčplēša dienas pasākumiem ir lāpu gājieni, kuri vienmēr ir plaši apmeklēti. Tīnūžos lāpu gājiens notika uz Lejastīnūžu karavīru kapiem, kur klātesošos uzrunāja kultūras mantojuma centra „Tīnūžu muiža” vadītājs Kaspars Špēlis. Pēc gājiena Tīnūžu tautas nama saimniecības ēkā bija skatāma latviešu režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika“.

Arī Ikšķilē simtiem cilvēku pulcējās tradicionālajā lāpu gājienā, lai kopīgi dotos gaismotā ceļā uz Ikšķiles Vecajiem kapiem - piemiņas brīdi pie kritušo karavīru kapiem. Tajā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: “Šodien mēs visā Ikšķiles novadā atzīmējam Lāčplēša dienu- uzvaru pār Bermontu, jo mūsu karavīriem šīs uzvaras ir bijušas ļoti grūtas un smagas, taču  ļoti zīmīgas. Ar to mēs, latviešu tauta, varam lepoties. Piemiņas brīdī Ikšķiles Vecajos kapos pie strēlnieku pieminekļa mēs dodam godu tiem karavīriem, kas atdeva dzīvību ar pārliecību, ka būs brīva tēvu zeme. Šajos kapos ir apglabāti 100 strēlnieki, bet Ikšķiles novada teritorijā apmēram divi tūkstoši kritušo. Mūsu pienākums ir kapus kopt, jo tas ir mūsu senču atstātais mantojums, kas ir jāatceras un jāsaglabā vēsturei.

Ir liels gandarījums par mūsu Ikšķiles novada iedzīvotājiem, kas ar katru gadu arvien vairāk dodas lāpu gājienā un izsaka savu attieksmi pret Latviju, novērtē savu valsti. Lāpu ugunis simbolizē mūsu tautas garu, mūsu tautas spēku neļauties pazemojumam vai pāridarījumam. Tā tauta, kas atceras savu pagātni, savus senčus, ir lemta ilgam laikam dzīvot un pastāvēt.”

Pasākumā savu skatījumu par tautas brīvības alkām pauda vēsturniece Gunita Zariņa: ”No tūkstošgadīgās pieredzes, no senajām dzīlēm, no dzīves vērtību pārmantotības, ko gadsimtiem cauri dēlos ieaudzināja un ielika latviešu sieviete, izauga latviešu strēlnieki. Tas bija latviešu mātes spēks.” Svinīgajā piemiņas brīdī klātesošos uzrunāja arī Ikšķiles ev.lut. Sv.Meinarda baznīcas mācītājs Dzintars Laugalis, bet priekšnesumus sniedza Ikšķiles vidusskolas skolēni.

Vairāk - pievienotajā videomateriālā.




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības