Noderīgas saites:

Edmunds Čirksta
  Publicēts: 2015-09-14  13:34:00 /

Ziņot redakcijai

Pagājušajā nedēļas nogalē FK Ogre aizvadīja kārtējo spēli Komanda.lv Pirmās līgas čempionātā futbolā. Šoreiz izbraukumā ar rezultātu 5:2 tika pārspēta Preiļu BJSS komanda, kura turnīra tabulā šobrīd ieņem pēdējo vietu. Divus vārtus FK Ogre labā guva Mihails Makārovs, bet Juris Skabārdis, Viesturs Dudelis un  Jose Luiz Fraga da Silva Junior guva pa vieniem vārtiem.

Komandu sākumsastāvi:

Preiļu BJSS: Rūdis Skutelis(87.min Aleksandrs Birjukovs), Atis Litavnieks, Jānis Lozda, Guntis Sparāns, Nauris Vigulis(46.min Edgars Limans), Andris Trūps, Iļja Mitrofanovs, Aleksandrs Trūps, Rolands Putāns, Lauris Stabulnieks, Aigars Caics.

FK Ogre: Ritvars Cinītis, Jose Luiz Fraga da Silva Junior(64.min Ģirts Tumans), Juris Skābardis, Matheus Sonaro Rodriques, Andrejs Prohorenkovs, Maksims Saveļjevs(61.min Andris Bērziņš), Alexssandro Leopoldo Junior(67.min Aigars Cibuļskis), Raivis Rubīns, Deniss Ostrovskis, Mihails Makarovs,Viesturs Dudelis(58.min Krists Kalniņš).

Pirmā iespēja gūt vārtus FK Ogre radās jau apmēram 3.minūtē, bet šoreiz Ogres komandas spēlētāja sitienu iztraucēja aizsargi. Rezultātā Preiļu komandas vārtsargs bumbu tvēra. Drīz pēc tam vārtus varēja gūt arī Preiļu komanda, taču vieglu bumbas sitienu ar galvu tvēra FK Ogre vārtsargs Ritvars Cinītis. Pēc pāris minūtēm vēl viena iespēja atklāt rezultātu radās arī Jurim Skabārdim, taču viņa sitienu bloķēja Preiļu aizsargi. Drīz Jurim radās arī otra iespēja gūt vārtus-šoreiz bumba nolidoja nedaudz gar vārtu stabu.

Tuvu vārtu guvuman FK Ogre bija pēc Mihaila Makarova spēcīga sitiena, taču bumbu atsita Preiļu komandas vārtsargs. Tūlīt pat iespēja bija arī Viesturam Dudelim, tomēr arī tā palika neizmantota.

Lai gan spēle iesākās ar FK Ogre ofensīvu un vairākām iespējām gūt vārtus, taču spēles turpinājumā noritēja visai līdzīga cīņa, pārsvarā laukuma vidū, bez reālām iespējām kādai no komandām izvirzīties vadībā.

Lai vai kā, tomēr tam nebija lemts pārāk ilgi tā būt. Mača 30.minūtē FK Ogre spēlētājs Mihails Makarovs pēc tālas piespēles nonāca viens pret vienu ar Preiļu BJSS vārtsargu Rūdi Skuteli, un raidīja bumbu vārtu tīklā – 1:0 FK Ogre labā. Drīz pēc tam iespēja panākt 2:0 radās arī Jurim Skabārdim, tomēr viņš pēc Denisa Ostrovska centrējuma līdz bumbai ar galvu neaizsniedzās.

Diemžēl šī spēle nebija tā labāka Ogres komandas pirmajam vārtsargam Ritvaram Cinītim, kurš mača 30.minūtē rupji kļūdijās izgājienā, kā rezultātā Preiļu BJSS spēlētājs Aigars Caics bumbu ar galvu raidīja pāri FK Ogre vārtsargam tieši vārtu tīklā – 1:1.

Pēc tam, kad rezultāts kļuva 1:1 FK Ogre krietni aktivizējās, un atlikušajā pirmajā puslaikā guva divus vārtus. Vispirms 40.minūtē ļoti spēcīgs sitiens vārtu rāmi izdevās Mihailam Makarovam – 2:1, bet trīs minūtes vēlāk pēc Mihaila Makarova izpildītā stūra sitiena beidzot savu iespēju izmantoja arī FK Ogre kapteinis Juris Skabārdis – 3:1.

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar rezultātu 3:1 FK Ogre labā.

Otrais puslaiks iesākās ar diezgan iespaidīgu FK Ogre komandas bumbas kontroli, un jau tā pašā sākumā bija iespēja palielināt rezultātu līdz 4:1, taču Ogres spēlētājs neizmantoja izgājienu vienam pret vienu ar Preiļu vārtsargu.

Kas neizdevās uzreiz, tas izdevās nedaudz vēlāk. Spēles 49.minūtē skaista FK Ogre saspēle, un Ogres brazīliešu leģionārs Jose Luiz Fraga da Silva Junior bumbu bumbu prakstiski “ieliek” vārtos – 4:1 FK Ogre labā.

Tūlīt pat iespēja gūt “hattrick”, jeb trešos vārtus spēlē radās Mihailam Makārovam, tomēr viņa vieglu, bet viltīgu sitienu no vārtu priekšas atvairīja Preiļu vārtsargs. Ogres spēlētajs Viesturs Dudelis drīz vien rezultātu padarīja jau graujošu – 5:1. Šie Viesturam bija pirmie vārti šinī sezonā. Lai gan rezultāts kļuva 5:1, un FK Ogre komandas treneri jau laukumā sūtija visus rezervistus, tomēr FK Ogre komandas spiediens uz Preiļu vārtiem nemazinājās līdz 5:2 panāca Preiļu komanda. Ar spēcīgu un precīzu sitienu zem vārtu pārlikņa izcēlās Preiļu BJSS spēlētājs Rolands Putāns. Drīz Preiļu komandai radās iespēja atgriezt intrigu spēlē, taču šoreiz FK Ogre no vārtu zaudējuma glāba Ritvars Cinītis, atsisdams bumbu ar kāju.

Turpinājumā spēle ritēja ar FK Ogre pārsvaru, lai gan vairs ne tādu, kāds tas bija lielu daļu otrā puslaika.

Tuvojoties spēles beigām laba iespēja gūt komandas sestos vārtus radās Jurim Skabārdim, tomēr viņam sitiens neizdevās. Drīz kuriozus vārtus no laukuma centra gandrīz guva Preiļu BJSS komanda. Pēc tālas piespēles no laukuma centra uz FK Ogre vārtiem atkal izgājienā kļūdijās Ritvars Cinītis saskrienoties ar Preiļu spēlētāju, kam bija adresēta bumba. Rezultātā neviens no abiem spēlētājiem pie bumbas netika, un tā noripoja nedaudz gar vārtu stabu.

Atlikušajā laikā vēl viena iespēja palielināt pārsvaru radās Jurim Skabārdim un Andrim Bērziņam. Šķiet, ka labāka tomēr bija Andrim, kurš no apmēram diviem metriem neviena netraucēts nespēja to raidīt vārtos. Pēc tam iespējas gūt vārtus nevienai komandai vairs nebija, un FK Ogre skanot tiesneša finālsvilpei par mača beigām varēja sākt svinēt savu šosezon pārliecinošāko uzvaru.

Pēc šīs uzvaras pret Preiļu BJSS komandu FK Ogre turnīra tabulā pakāpās uz 11.vietu par punktu apsteidzos Salaspili, savukārt Preiļu BJSS komanda varētu teikt vēl vairāk nostabilizējās kopvērtējuma pēdējā vietā no priekšpēdējās 15.vietas atpaliekot par pieciem punktiem.

Nākamo spēli FK Ogre aizvadīs 19.septembrī, kad savā laukumā plkst.16.00 uzņems RFS komandu, kas turnīrā šobrīd ieņem trešo pozīciju, un kurai iepriekšējā tikšanās reizē tika smagi zaudēt ar 0:8!

Gaidam ogrēniešus un visus pārējos sestdien Ogres stadionā.