Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
  Publicēts: 2014-04-30  17:18:00 /
 
 Ziņot redakcijai  

Pašvaldības domes deputātes pienākumus Ilga Vecziediņa veic kopš 1997.gada marta, kad pirmo reizi tika ievēlēta Ogres pilsētas domē. Arī visās nākamajās vēlēšanās – 2001., 2005., 2009. un 2013.gadā – vēlētāji I.Vecziediņai uzticēja pašvaldības domes deputāta mandātu. 

Šā gada 15.aprīlī Ogres novada domes ārkārtas sēdē ievēlēta par domes priekšsēdētāja vietnieci sociālo lietu jautājumos.
 
Kā nonācāt līdz lēmumam kaut ko mainīt pašvaldības vadības sastāvā un uzņemties atbildību tieši par sociālo jomu?
 
To nevar paskaidrot pāris teikumos, jo pa šiem gadiem, kopš esmu deputāte, man nācies saskarties ar tik daudzu cilvēku problēmām, kuru varētu arī nebūt vai kuras varētu būt mazāk sāpīgas, ja pašvaldībā darbs būtu organizēts atbilstošā kvalitātē un vērsts uz tās iedzīvotājiem. Katra atsevišķa indivīda vai ģimenes problēmas vairākumā gadījumos izdevās sakārtot, bet ir nepieciešams uzlabot sociālo jomu kopumā. Ir jābūt normālai sistēmai ikdienā.
 
Manā rūpju lokā ir bijušas ģimenes, kas dzīvo sociālajos dzīvokļos, sociālajās mājās un bijušajās kopmītņu mājās. Risinājumu joprojām gaida kārtīgās ģimenes, kuras dzīvo tā sauktajās kopmītņu mājās Mālkalnes prospektā 30, 34, 38, un kuru dzīvi nepanesamu dara alkohola un narkotiku lietotāji. Gadiem ilgi ir tikai runāts, bet uzlabojumi nenotiek ne kārtības ieviešanā, ne sadzīves apstākļu uzlabošanā. Pirms dažiem gadiem tika izstrādāts dārgs projekts Mālkalnes prospekta 38  mājas pārbūvei, lai izveidotu šajā ēkā dzīvokļus, bet pārbūves process nav uzsākts.  
 
Ar nevalstisko organizāciju palīdzību ir uzlabojušies dzīves apstākļi tiem cilvēkiem, kuri spiesti dzīvot īslaicīgās uzturēšanās telpās Mālkalnes prospektā 30. Tas nav normāli, ka cilvēkiem ilgstoši tā jādzīvo, jo šajās telpās var tikai pārnakšņot, bet pa dienu šīs telpas viņiem jāatstāj. Kaut gan šie cilvēki ir Ogres novada iedzīvotāji, viņi ir atstāti bez pastāvīgas dzīves vietas un nav nekur deklarēti. Kopā būs jādomā un jārisina arī šo cilvēku likteņi - kur viņus izmitināt un kā nodarbināt.
 
Lai operatīvāk risinātu kārtības un cilvēku drošības jautājumus bijušajās kopmītņu mājās, situācijas uzlabošanai, kopā ar pašvaldības policiju ir nepieciešams izstrādāt kopīgu rīcības plānu.    
 
Ne jau visiem cilvēkiem mūsu sabiedrībā dzīve ir pielīdzināma veiksmes stāstam, tāpēc arī darbojas sociālais dienests novadā, lai katram, kam tas nepieciešams, tiktu sniegts savlaicīgs un pietiekams atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai. Ir lietas, kuras līdz šim ilgstoši pienācīgi netika risinātas, un vienmēr jau par pamatu nebija naudas trūkums, bet gan atbildīgo darbinieku vienaldzība, atbildības trūkums, nevēlēšanās iedziļināties problēmas būtībā.
 
Daudzas lietas ir iespējams uzlabot sociālajā jomā, ja komandai ir politiskā griba to darīt. Manas zināšanas un pieredze bija par pamatu tam, ka es piekritu piedāvājumam vadīt šo jomu novadā.
 
Novadā izveidots vienots sociālais dienests. Vai, jūsuprāt, pašreizējais modelis darbojas ar pilnu atdevi?
 
Mana ilgstošā darba pieredze pašvaldības darbā un īpaši sociālajā jomā ļauj  spriest par procesiem, par to, kas ir darīts veiksmīgāk, kas nav tik labi izdevies. Vislielākās grūtības radās tad, kad pašvaldība sāka izstrādāt vienotus saistošos noteikumus dažādu pabalstu izmaksāšanai pilsētas un pagastu cilvēkiem. 2012.gadā Ogres pilsētas iedzīvotājiem dome pabalstus samazināja, jo cerēja, ka līdz ar to pagasti spēs nodrošināt saviem cilvēkiem tādus pat pabalstus kā Ogrē un Ogresgalā, taču rezultātā zaudētāji bija gan pabalstu saņēmēji pilsētā, gan pagastu ļaudis, jo pagastu budžetos tik un tā nepietika līdzekļu, lai pabalstus izmaksātu tādā apjomā, kā saistošajos noteikumos paredzētajā apjomā. Zinot to, ka pilsētā dzīve ir ievērojami dārgāka, ieteicu piešķirt pagastiem papildu līdzekļus un pilsētā saglabāt tos pabalstu apjomus, kas analītiski bija noteikti un kurus nedrīkstēja samazināt. Pabalsta samazinājuma rezultātā daudzām ogrēniešu ģimenēm ar bērniem, ļoti veciem cilvēkiem, kuriem ir mazas pensijas, uzkrājās īres (apsaimniekošanas) un komunālo pakalpojumu parādi. Ar neapbruņotu aci ir redzams, ka vecajiem ļaudīm un ģimenēm ar bērniem maciņš ir tik plāns, ka, cenšoties samaksāt apjomīgos rēķinus, viņu vēderi noteikti paliks tukši.
 
Novadā ir izveidota pietiekami plaša sociālā dienesta institūcija, pašvaldības budžetā ik gadu tiek piešķirts ievērojams finansējums sociālā darba nodrošināšanai. Līdz šim neizdevās panākt domes vadības solīto, ka deputātam būs iespēja internetā pilnīgāk iepazīties ar lēmumiem, ko dome deleģējusi pieņemt novada sociālajiem centriem. Par to, vai pašreizējais modelis ir veiksmīgs kopumā varēšu spriest, kad padziļināti iepazīšos  kā esošā sistēma reāli novadā  darbojas.
 
Par to, kādi darbi būtu jāsāk vispirms un kuros virzienos jāveic uzlabojumi, man ir skaidri pateikuši tie iedzīvotāji, kuri pie manis vērsušies, meklēdami atbildes un atbalstu. Par pilsētas iedzīvotājiem un viņu problēmās zinu pietiekami daudz, bet, lai saprastu, kas notiek pagastos, veltīšu vairāk laika.
 
Esmu jau tikusies ar sociālā dienesta vadītāju Sarmīti Ozoliņu, vienojāmies par lietām, kas būtu darāms vispirms un ko varētu atlikt uz vēlāku laiku. Ir jau saskaņotas tikšanās ar Ogres sociālā centra un pagastu sociālajiem darbiniekiem. Plānoju tuvākajā laikā tikties arī ar pārējo sociālajam dienestam pakļauto institūciju darbiniekiem.
 
Pati dzīve liek ienest korekcijas, mums regulāri ir jāizvērtē, kas labs, kas traucē, kas jāmaina, kādi labojumi jāveic domes saistošajos noteikumos, lai uzlabotu un pilnveidotu sociālās palīdzības darbu.   
 
Sociālais darbs – tā ir sava veida misija, un kurš katrs to nemaz nevar veikt, lai arī ir attiecīgā izglītība. Attieksmes jautājums darbā ar klientiem vienmēr ir bijis un būs ļoti nozīmīgs sociālajā darbā kvalitātes jautājums, tāpēc tam pievērsīšu īpašu uzmanību.   
 
Sociālo lietu kontekstā nevaru nepieminēt komunālo pakalpojumu tarifu politiku – vienmēr esmu uzsvērusi, ka tie ir jāsabalansē ar cilvēku maksātspēju. Ir nepieciešama sociālā dienesta un komunālo pakalpojumu sniedzēja – p/a  „Mālkalne”, kā arī domes cieša sadarbība jautājuma risināšanā, tādējādi mazinot sociālo spriedzi sabiedrībā un palielinot uzticēšanos pašvaldībai un tās institūcijām.
 
Sociālajā jomā mūsu pašvaldībā teorētiski ir daudz laba, taču praksē ir citādāk. Mans pienākums ir panākt sociālā darba sistēmas sakārtošanu un sociālās palīdzības darba uzlabošanu, un gan kā deputāte, gan kā domes priekšsēdētāja vietniece savus pienākumus veikšu atbildīgi.
 
Aicinu novada iedzīvotājus droši vērsties pie darbiniekiem, arī pie manis – vienmēr esmu gatava uzklausīt, palīdzēt rast risinājumu problēmām.
 
Sociālās lietas ir galvenais manā darbā, bet risināšu jebkuru jautājumu, jo, strādājot pašvaldībā, nemaz nav iespējams nodalīt vienu jautājumu loku no cita.
 
Saistošo noteikumu izstrādes procesā iesaistīšu nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai sabiedrībā būtu saprotams, kā tiek sagatavoti vietējie novada likumi un lēmumi.      
 
Informācijai: Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilga Vecziediņa pieņem apmeklētājus Ogres novada pašvaldības ēkā, 217.kabinetā, Brīvības ielā 33, Ogrē – pirmdienās no plkst. 15 līdz 18, kā arī citā laikā, iepriekš to saskaņojot.
 
Kontaktinformācija: 65071160, 29610440, e-pasts: ilga.vecziedina@ogresnovads.lv



Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības