Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-03-26  07:04:00 / Sports

Ziņot redakcijai

Vakar Liepājā aizvadīta Latvijas hokeja čempionāta piektā finālspēle. Mājinieki, mērojoties spēkiem ar "ASK/Ogre", svinēja pārliecinošu uzvaru - 10:4.

Šī fināla ietvaros komandas demonstrēja līdz šim agresīvāko sēli, kas biežo kautiņu un tiem sekojošo pārtraukumu dēļ noslēdzās tikai vēlu vakarā. Jau pirmās trešdaļas vidū nepilnu piecu minūšu laikā "Liepājas metalurgs" guva trīs ripu pārsvaru, bet perioda izskaņā rezultātu starpība pieauga līdz 4:0 liepājnieku labā.

Otrā perioda ievadā "ASK/Ogre", spēlējot vairākumā, rezultātu starpību samazināja līdz 2:4. Prieks un cerības rezultātu izlīdzināt mūsējiem izrādījās bija īsas -  vēl pēc brīža liepājnieki 35 sekunžu laikā guva vēl divus vārtus, bet līdz perioda beigām rezultātu starpību palielināja līdz 6:2.

Otrais periods bebriem kļuva īpaši nepatīkams vēl viena iemesla dēļ - pēc liepājnieku tikko gūtajiem vārtiem spēles piektajā minūtē kāds no līdzjutējiem uzlēja alu uz "ASK/Ogre" galvenā trenera Leodnīda Beresņeva galvas. Tā rezultātā mūsējie devās uz ģērbtuvēm, lai atgrieztos tikai aptuveni pēc 15 minūtēm.

Bez incindentiem nepagāja arī trešā trešdaļa. Kaislības sita augstu vilni, un mača 43.minūtē starp abu komandu spēlētājiem izcēlās masveida kautiņš pēc kā uz noraidīto soliņa devās četri ASK/"Ogre" un pieci "Liepājas metalurgs" hokejisti.

Savukārt spēles 51.minūtē "ASK/Ogre" uzbrucējs Andrejs Maslovskis nometa cimdus un uzsāka pakaļdzīšanos liepājnieku līderim Edijam Brahmanim. Andrejs Maslovskis savu nodomu īstenoja - noķēra Brahmani un raidīja viņam vairākus sitienus pa galvu un seju. Sakarsušo "ASK/Ogre" uzbrucēju izdevās nomierināt tikai pēc līnijtiesneša un ASK/"Ogre" spēlētāju iejaukšanās.

Divas ar pusi minūtes pirms trešās trešdaļas beigām sakauties paspēja arī "ASK/Ogre" spēlētājs Vjačeslavs Fanduļs ar 19 gadus veco Gunāru Skvorcovu. Trešajā trešdaļā komandas kopumā nopelnīja 89 soda minūtes.

Šī liepājniekiem finālsērijā ir jau 3 uzvara pār "ASK/Ogre". Pirmajā spēlē "Liepājas metalurgs" savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 3:2, bet otrajā - ar 3:1. Ogrēnieši pārāki izrādījās aizvadītajā svētdienā, savā laukumā pārspējot liepājniekus ar 4:2, bet ceturtajā mačā mūsējie pārspēja metālistus ar 2:1.

Sērijas sestā spēle piektdien notiks Ogrē, bet, ja finālsērijā būs nepieciešams septītais mačs, tad tas notiks 29.martā Liepājā.