Noderīgas saites:

Ritvars Raits
  Publicēts: 2009-03-23  08:18:00 / Sports

Ziņot redakcijai

Pie sava pirmā panākuma Latvijas atklātā čempionāta finālā tikuši „ASK/Ogre” hokejisti. Svētdien, 22.martā, mūsējie savā laukumā ar 4:2 pārspēja hokeja klubu „Liepājas Metalurgs” un sērijā līdz četrām uzvarām pagaidām piekāpjas ar 1:2.

Pēc divām Liepājā piedzīvotām neveiksmēm „bebriem”, ja viņi nebija atmetuši cerības uz čempionu titulu, savā laukumā bija vajadzīga tikai uzvara. Ogrēnieši spēli sāka apņēmīgi un jau 10.minūtē pēc Edgara Adamoviča precīza metiena izvirzījās vadībā ar 1:0. Tiesa, arī viesi nedomāja padoties – pēc pāris minūtēm viņu līderis Edijs Brahmanis panāca izlīdzinājumu, bet 2.perioda pašā sākumā Gunārs Skvorcovs jau izvirzīja vadībā liepājniekus. Uzreiz pēc tam ogrēniešiem radās iespēja izmantot skaitlisko pārsvaru, ko ar patālu metienu sekmīgi izdarīja mūsējo pieredzējušais aizsargs Aleksandrs Šiškovičs – 2:2.

Daudzo līdzjutēju atbalstīti, armijnieki turpināja cīnīties un, lai arī pretinieki uzbruka vairāk, mūsējie sekmīgi izmantoja pretuzbrukumus. Spēles 43.minūtē Mihaila Kokļina pretspēlētājs kļūdījās un ogrēnietis, izgājis viens pret vienu ar liepājnieku vārtsargu, bija veiklāks, panākdams jau 3:2 savas komandas labā. Punktu spēlei trešā perioda vidū pielika vecmeistars Vjačeslavs Fanduļs, kurš pārtvēra „Liepājas Metalurga” vārtsarga Dmitrija Žabotinska atsisto ripu un raidīja to jau tukšos vārtos – 4:2. Spēles pēdējās 10 minūtēs daudz darba bija „bebru” vārtu vīram Kristapam Stiģim, kurš vēlāk tika atzīts par mača labāko spēlētāju. Viņš kopā ar visiem laukuma spēlētājiem savus vārtus nosargāja neskartus, izcīnot pirmo uzvaru finālsērijā – 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Vai būs arī otra, to mēs uzzināsim jau šovakar, 23.martā, kad abas uz zelta medaļām pretendējošās komandas Vidzemes ledus hallē savas nūjas krustos vēlreiz. Spēles sākums pulksten 19.45.